سرکلانتر هفتم پایتخت گفت: در طرح رعد 30، 105 سارق که ارزش اموال مسروقه آنان بیش از 3 میلیارد تومان است، توسط سرکلانتری هفتم پایتخت دستگیر شدند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پارسی پو؛ سرهنگ دوستعلی جلیلیان، سرکلانتر هفتم پایتخت، در گفت‌وگو با خبرنگار پارسی پو در خصوص  کشفیات سی امین مرحله از طرح رعد گفت: همکاران ما در سرکلانتری هفتم توانستند با اجرای 67 حکم قضایی که از سوی مقامات محترم قضایی صادر شده بود، بیش از 105سارق را دستگیر کنند.

جلیلیان ادامه داد: همچنین 98 فقره انواع سرقت نیز کشف شد که ارزش ریالی تمامی اموال مکشوفه در سرکلانتری هفتم پایتخت حدود 3 میلیارد تومان است که در بین اموال کشف شده 158 دستگاه  بیسیم نظامی قاچاق، 2 هزار لیتر مشروبات الکلی، سلاح جنگی و شکاری و ساچمه‌ای 4 قبضه و بیش از 11 تن سیم برق کشف و ضبط شد.

سرهنگ جلیلیان با اشاره به این موضوع کالاهای قاچاق دیگری نظیر پارچه، قرص‌های نایاب در بین اموال مکشوفه وجود داشته است، بیان کرد: 155 مورد جمع‌آوری معتادین متجاهر در نقاط مختلف که تحت نظر سرکلانتری هفتم بوده، انجام شده و 35 محله نیز در دستور کار پاک سازی قرار گرفته‌اند.

سرکلانتر هفتم پایتخت در پاسخ به این سوال که بسیم‌های کشف شده از چه نوعی است و از کدام کشورها وارد ایران شده؟ عنوان کرد: بیسم‌ها همگی در زمره بیسیم‌های نظامی قرار می‌گیرند که فرکانس‌های آن نیز کاملا تعریف شده و در محله مولوی تهران نیز کشف شده است. متاسفانه این بیسیم‌ها از کشورهای حوزه خلیج فارس وارد شده است.

جلیلیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمامی اعضای باند بیسیم‌های قاچاق شناسایی شده‌اند که دو نفر از این افراد با کار اطلاعاتی و شبانه‌روزی پلیس دستگیر شده و دستگیری دو نفر دیگر نیز در دستور کار اطلاعاتی ما قرار دارد.

او در ادامه با توضیحاتی درباره داروهای کشف شده، تصریح کرد: داروهای کشف شده از جمله داروهای نایابی است که متاسفانه در بازار سیاه به فروش می‌رسیده و گاهی اوقات قیمت یک ورق از این داروها به شکلی بالا بوده که هرکسی توانایی خرید آن را نداشته است.

سرکلانتر هفتم پایتخت در پایان گفت: 42 نفر از 105 سارق دستگیر شده دارای سابقه کیفری بوده‌اند که مجددا توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code