به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری پارسی پو، با توجه به شیوع ویروس کرونا و کناره گیری برخی از کشورها برای حضور در المپیک 2020 توکیو، با تصمیم کمیته بین المللی المپیک مقرر شد این بازی‌ها با نام المپیک 2020 توکیو حداکثر تا تابستان سال آینده (2021) برگزار گردد.

بر این اساس کلیه سهمیه‌های کسب شده بازی‌های المپیک که تا این تاریخ توسط کمیته بین المللی المپیک تایید گردیده به قوت خود باقی مانده و پارسی پومه ریزی جهت ۵۷ درصد سهمیه باقیمانده تا سه هفته آینده توسط کارگروهی از IOC (کمیته بین المللی المپیک) با فدراسیون‌های جهانی هر رشته تدوین و ارسال می‌گردد.

همچنین تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک در سال ۲۰۲۱ (نام این المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود) توسط کارگروهی دیگر تا سه هفته آینده مشخص خواهد شد. رصد مسابقات جهانی، لیگ‌های حرفه‌ای و مسابقات قاره‌ای سال آینده از اهم ارزیابی این کارگروه بوده و در پایان نسبت به قرار دادن بهترین تاریخ برای برگزاری این بازی‌ها اقدام خواهد شد.

 در مورد پارسی پومه‌های المپیک سولیداریتی که جهت بازی‌های ۲۰۲۰ مقرر گردیده بود این پارسی پومه‌ها تا زمان بازی‌ها یعنی ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت که شامل پرداخت حقوق قهرمانان و دیگر پارسی پومه‌های OS می‌باشد.

همچنین کلیه هزینه‌های صورت گرفته توسط کشورها به قوت خود باقی و تمام سررسیدهای پرداخت فعلا معلق می‌گردد. و رزرو هتل‌ها، بلیط‌ها و هزینه‌های پرداختی برای سال آینده لحاظ خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code