سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه استان تهران به عنوان استان معین وحامی ۲۰۰هزار سیل زده است ،گفت:کمک های نقدی وغیرنقدی در سطح استان تهران باید به صورت متمرکز از مرکزیت استانداری تهران به استان های بحران زده اعلام شود.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو از تهران ؛ سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات  در جلسه هماهنگی کمک رسانی به مناطق سیل زده کشورگفت: با توجه به اینکه استان تهران به عنوان استان معین و حامی ۲۰۰ هزار نفر از سیل زدگان اعلام آمادگی کرده است، کمک های نقدی و غیرنقدی در سطح استان باید به صورت متمرکز از مرکزیت استانداری تهران به استان های بحران زده اعزام شود.

وی ضمن بیان اینکه در تلاش هستیم تا با ایجاد تمرکز در کمک رسانی بتوانیم وظیفه شرعی و حاکمیتی که از سوی مقام معظم رهبری و مسئولان ملی بر عهده استان معین گذاشته شده را به نحو احسن به سرانجام برسانیم افزود: باید تمهیدات لازم جهت کسب آمار کمک های نقدی و غیرنقدی شهرستان ها و در نهایت استان اتخاذ شود و بدون هماهنگی فرمانداری هیچ اقدامی انجام نشود.

نماینده عالی دولت در شمیرانات بیان کرد: تمرکز در خدمت رسانی می تواند از سواستفاده های احتمالی جلوگیری و اعتماد مردم را افزایش دهد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متولیان در دریافت کمک های غیرنقدی حتماً به نو بودن اجناس توجه داشته باشند.

شهریور اذعان داشت: با توجه به شرایط حساس روحی و روانی افراد بحران زده در تلاش هستیم تا تعدادی روانشناس به همراه هدایایی (کتاب های روانشناسی یا ویژه کودکان) نیز به مناطق سیلزده کشور اعزام کنیم.

فرماندار شمیرانات همچنین با اشاره به ایجاد انگیزه در مردم برای خدمت رسانی بر اهمیت اطلاع رسانی تاکید کرد.

در ادامه حسن فراهانی  رئیس جمعیت هلال احمر شمیرانات نیز اعلام کرد: ۶ پایگاه ثابت و ۳ سیار در سطح شهرستان در حال جمع آوری کمک های مردمی هستند.

حسن فراهانی گفت: طبق آمار کمک های نقدی شمیرانات از پنجم فروردین ماه تاکنون ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده که قطعاً خیلی بیشتر از این بوده است اما به دلیل سامانه و شماره حساب اعلام شده ی هلال احمر آمار دقیق شهرستانی حتی استانی در دست نیست.

وی توصیه کرد: شهروندان در صورت امکان نسبت به کمک های نقدی اقدام کنند چرا که هزینه بسته بندی و ارسال اقلام گاهاً هزینه های بسیاری ست که بر مشکلات موجود می افزاید.

به گفته فراهانی شهروندان جهت پرداخت کمک های نقدی خود می توانند از شماره حساب ۹۹۹۹۹ در تمامی بانک ها به نام جمعیت هلال احمر یا کد دستوری #۱۱۲*۷۸۰* نیز استفاده کنند.

بر اساس گزارش مسئولان حاضر در این جلسه تاکنون شهروندان و خیرین بسیاری از سطح شهرستان به صورت پراکنده اقدام به ارسال اقلام و لوازم مورد نیاز هموطنان سیلزده کشور کرده اند ولیکن از این پس کمک رسانی به این مناطق ساماندهی و با مرکزیت فرمانداری و استانداری تهران انجام خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code