به گزارش خبرگزاری پارسی پو از ایلام ، استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز دوشنبه ۴ فروردین ماه در نشست فوق العاده ستاد استانی مبارزه با کرونای از تشکیل کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد کرونا خبر داد و گفت: در استان کمیته رسانه و فضای مجازی در خصوص مصوبات ملی مرتبط با فضای مجازی تشکیل می شود و از آنجا که رییس کمیته رسانه و فضای مجازی وزیر ارشاد است در استان نیز به صورت متناظر این کمیته زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با عضویت صداو سیما، روابط عمومی استانداری و خبرگزاری جمهوری اسلامی تشکیل می شود.

او با بیان اینکه افرادی که اطلاعات خلاف واقع منتشر کنند و سبب تشویش اذهان عمومی شوند باید پاسخگو باشند، گفت: در این راستا کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد مبارزه با کرونا در این استان تشکیل می شود.

استاندار ایلام درخصوص وظایف این کمیته افزود: ساماندهی رسانه ها و فضای مجازی بر عهده این کمیته است و اخبار، اطلاعات و تحلیل های راجع به کرونا توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و رییس ستاد استانی مبارزه با کرونا اعلام می شود.

وی یادآور شد: همچنین به دلیل جلوگیری از تجمع و شیوع بیماری کرونا نشست ها بصورت محدود و فقط با حضور اعضای ستاد مبارزه با کرونا تشکیل می شود و در صورت درخواست مصاحبه نیز تنها رییس دانشگاه علوم پزشکی بصورت تخصصی و استاندار بصورت عمومی جوابگو خواهند بود.

سلیمانی دشتکی در ادامه در خصوص مصوبات ستاد گفت: هیچ کسی در هر مقامی حق ندارد درربحث کرونا خلاف مصوبات حرکتی انجام دهد و کسی بجز افراد یاد شده حق ارائه آمار و اطلاعات در خصوص بیماری کرونا را ندارند چراکه انتشار اطلاعات غلط و غیر واقع موجب ایجاد نگرانی بین مردم می شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است مصوبات ملی مرتبط با فضای مجازی را به دقت مطالعه و اجرا کند و هر رسانه ای که در این شرایط بدنبال حاشیه سازی و نشر اخبار خلاف واقعیت باشد، مجرم است و بایست پاسخگو باشد.

سلیمانی دشتکی در خصوص کنترل ورودی های استان نیز گفت: اکثر افرادی که وارد استان شده اند بومی بوده و نمی توان آنها را برای ورود به شهر خود منع کرد اما با کنترل دقیق ورودی و خروجی استان افراد مشکوک به کرونا در هر ۲ مسیر از حرکت باز می مانند.

وی تاکید کرد: با وجود تعطیلی تاسیسات گردشگری و اصرار به نپذیرفتن مهمان و ورود مسافر اما متأسفانه مسافران بومی به خانه های خود بازگشته اند.

استاندار ایلام در خصوص نقاهتگاه بیماران کرونا نیز گفت: ۲ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز نقاهتگاه های مخصوص بهبود یافتگان کرونایی در اختیار اداره ورزش و جوانان استان قرار گرفته است که بیماران بعد از ترخیص از بیمارستان به مدت ۱۴ روز در این مکان دوره نقاهت خود را می گذرانند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code