موسسه رهپویان سبز جوان با همکاری هیئت ورزش های رزمی شهرستان گرگان همایش پیاده روی خانوادگی را به مناسبت روز دختر و دهه کرامت برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری پارسی پو؛ همایش پیاده روی خانوادگی با حضور ورزشکاران و عموم، جمعه 14 تیر ماه از ابتدای سروش جنگل به مقصد تپه نورالشهدا گرگان برگزار گردید.

در ایستگاه پایانی در محل تپه نورالشهدا، رمضانعلی تربتی نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرگان  ضمن تبریک روز دختر به همه دختران از برگزارکنندگان این همایش تشکر کرد.

اجرای پارسی پومه های شاد، اهداء جوایز به 40 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه و پذیرایی و صرف صبحانه تمامی شرکت کنندگان، پایان بخش این پارسی پومه بود.

علی اصغر سلیمانی مدیر موسسه رهپویان سبز جوان ضمن تشکر از حضور ورزشکاران در این همایش بیان داشت: اجرای فراوان این قبیل پارسی پومه ها نسبت به برخی پارسی پومه های هزینه زای دیگر نه تنها هزینه چندانی نمی خواهد بلکه در دراز مدت باعث ترویج فرهنگ ورزش گروهی و نشاط اجتماعی خواهد شد.

وی ضمن گلایه از سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری گرگان اظهار کرد: این سازمان با توجه به اینکه بایستی در زمینه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهر گرگان نهایت تلاش خود را داشته باشد اما ما شاهد ناهماهنگی های درون سازمانی فراوان در این مجموعه هستیم که موجب عدم تعامل با موسسات مردم نهاد و دلسوزان حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهر شده است.

سلیمانی ضمن بیان اینکه رویکرد تک بعدی این سازمان صرفا مختص پارسی پومه های شهرداری میباشد خاطر نشان کرد: این سازمان اهمیت زیادی برای اجرای پارسی پومه ها در محلات شهر قائل نمیشود و دلسوزان محلات برای هماهنگی های لازم با سازمان در رابطه با اجرای پارسی پومه های مورد نظر با مشکلات فراوانی مواجه میشوند این در حالی است که محلات کم برخوردار نیاز بیشتری به فرهنگ سازی و اجرای پارسی پومه های فرهنگی و اجتماعی دارند.

وی ادامه داد: خروجی غیر قابل قبول این سازمان در حوزه فرهنگی، ورزشی و خصوصا اجتماعی شهر گرگان کاملا محسوس است زیرا در سال های اخیر که شهر گرگان نیازمند فعالیت ها و پارسی پومه های بیشتر و در شان مردم این شهر و با توجه به استقبال شهروندان در حوزه های فوق است، اما متاسفانه پیشرفت چشمگیری را در این موارد شاهد نبوده ایم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: درجا زدن و بسنده کردن باعث توقف و چه بسا عقبگرد در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سطح شهر گرگان خواهد شد و قطع به یقین مستمر بودن و ارتقاء این حوزه ها در کاهش آسیب ها و کجروی های اجتماعی و اعتیاد در سطح شهر نقش مهمی را خواهد داشت.

مدیر موسسه رهپویان سبز جوان افزود: ظرفیت های نهفته شده در این سازمان دست نخورده باقی مانده است و گویا مدیران تمایلی به تحول ندارند و ماندن در حاشیه امن را به ایجاد تغییرات و تعامل بیشتر با مردم از سوی سازمانی با سه عنوان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی ترجیح میدهند.

وی درپایان ضمن اظهار امیدواری نسبت به تغییر وضع موجود، و تشکر از دلسوزان این عرصه، یادآور شد: شهروندان گرگانی بسیار بیشتر از شرایط موجود لایق و نیازمند خدمات و امکانات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هستند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code