جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی درگذشت آیت الله حاج شیخ محمد علی شرعی را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 (انا لله و انا الیه راجعون)

ارتحال مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله حاج شیخ محمد علی شرعی (رحمه الله) از اعضای فعال جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

این عالم متعهد، عمر با برکت خود را در گسترش معارف اهل بیت (علیهم السلام) و ارائه خدمات گوناگون فرهنگی ، علمی ، سیاسی، اجتماعی و تربیتی سپری کرد.

آن روحانی مبارز برای ارتقاء وضعیت علمی و آموزشی طلاب و فراهم آوردن زمینه ی لازم در مبارزه با رژیم طاغوت ، سال های متمادی فعالیت های گسترده ای داشت.

ایشان با پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی (ره)، تمام تلاش خود را بر حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی معطوف گردانید و با حضور در جبهه های جنگ تحمیلی و پشتیبانی از رزمندگان اسلام نقش برجسته ای در دفاع مقدس داشت و فرزند خود را در راه اسلام و انقلاب تقدیم نمود. ایشان تصویر روشنی از فراست و شهامت و نیز تلاشی کم نظیر در تبیین ولایت فقیه و پیروی از فرمایشات والای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دام ظله العالی) به منصه ظهور رسانید، همچنین مرحوم آیت الله شرعی در مسؤولیت های گوناگون؛ اعم از نمایندگی مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی، تأسیس جامعه الزهرا (س) و عهده دار شدن مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور خدمات فراوانی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه نمود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رحلت این مجاهد فی سبیل الله را به قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الأعظم ارواحنا له الفداه، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه های علمیه، به ویژه حوزه های علمیه خواهران و خانواده ی محترم ایشان تسلیت عرض نموده، رحمت و غفران الهی برای آن مرحوم از خداوند متعال مسئلت می نماید.

انتهای پیام