آنها در ادعاهای اخیر شان تاكید كرده اند كه نیروهای انقلابی را در زیر یك چتر جمع آوری كرده اند تا دوقطبی نوینی را به بازار سیاسی ایران معرفی كنند
حمایت مداحان معروف از فتنه دوقطبی!

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی«جمنا» عنوانی بود كه در هفته گذشته رونمایی شد و شخصیت‌های حاضر در آن،مدعی بودند آمده‌اند تا مشكلات كشور را حل و فصل كنند.

به گزارش قانون سران این جریان نوظهور برای آنكه خود را تافته جدا بافته نشان دهند، عنوان انقلابی را برای خود برگزیدند و به نوعی تلاش كردند با تغییر نام خود دوره سوم محافظه‌كاری را كلید بزنند.محافظه‌كاران كه روزگاری خود را اصولگرا خواندند و رقیب خود را اصلاح‌طلبان می‌دانستند، امروز لقب انقلابی را برجریان‌شان الصاق كرده‌اند و بدون شك قصد دارند، جبهه مقابل را غیر انقلابی بخوانند.

فتنه دوقطبی

آنها در سخنان و ادعاهای اخیر‌شان تاكید كرده‌اند كه نیروهای انقلابی را در زیر یك چتر جمع‌آوری كرده‌‌اند وخواهند كرد تا دوقطبی نوینی را به بازار سیاسی ایران معرفی كنند، در صورتیكه خودشان در گذشته‌ای نه چندان دور تشكیل دو قطبی‌های كاذب در كشور را به نوعی فتنه می‌خواندند. (احمد علم‌الهدی:اولویت نخست فتنه‌گری دشمن دوقطبی سازی جامعه است،۱۷ آذر ۱۳۹۵

حیدرمصلحی: هدف اصلی دشمن دو قطبی کردن کشور است،9دی 1395)

نا گفته نماند این جریان زمانی دو قطبی فتنه و ضدفتنه را به راه انداخت و در دوران رای اعتماد سه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان با اقدامی كه در مجلس رخ داد و فضاسازی‌های جریان تندرو نتوانست تاثیری بر روند رای اعتماد بگذارد، این دوقطبی نیز به پایان رسید.حال زمان آن بود كه این جماعت به دنبال كلید‌واژه‌های دیگری باشند تا بتوانند خود را مقدس و طرف خود را مقابل مقدسات قرار دهند و چه ترفندی بهتر از دوقطبی انقلابی و غیر انقلابی؟!

امضا برای ثبت

اما این روزها سران این مجمع نوظهور كه ناگهان وارد عرصه سیاست ایران شده‌ست، برای مشروعیت بخشیدن به جریان خود به دنبال امضاء و تایید می‌گردند تا شاید بتوانند خود را در میان اقشار مختلف مردم جاافتاده نشان دهند.

تكذیب حمایت و عضویت

در همین راستا روز گذشته رسانه‌های طرفدار این جریان مدعی شدند كه 150 نفر از فعالان سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و رسانه ای از آنها اعلام حمایت کردند. اسامی كه در میان آنها از نزدیكان قالیباف و مداحان گرفته تا ضرغامی همه و همه در آن حضور داشتند ولی برخی از آنها حضور و حمایت از این طیف را تكذیب كردند.

در این بین چهره هایی هستندكه پرونده‌ای مشخص دارند و برای همه مردم ایران سابقه كاری آنها مشخص است و ملت می‌دانند در زمان ریاست‌جمهوری احمدی نژاد، یعنی آن 8سال معروف! این افراد هر كدام، كجا مشغول كار بوده‌اند.

حامیان احمدی نژاد قبل از 88

این جریان به روز شده،از‌ چند طیف‌ طرفدار 8 سال احمدی نژاد قبل از سال 88 تشكیل شده است.یعنی قشری كه به بدنه مذهبی- سیاسی نزدیك بوده و نمی‌خواهند تا روحانی در ادامه برسركار باقی بماند.

جنبش سیاسی جامعه مداحی

نكته دیگر استفاده از مداحان است. افرادی مانند نریمان پناهی،غلامرضا سازگار،محسن و مرتضی طاهری اسامی خود را در این لیست گنجانده اند تا ضمن استفاده علنی از پتانسیل مذهبی خود، اعلام آمادگی برای تبلیغات زودهنگام در هیات های مذهبی را خبر دهند.اینكه استفاده مستقیم از جایگاه مداحان برای فعالیت‌های سیاسی تا چه حد می‌تواند فضای معنوی هیات را با عالم سیاست آغشته كند،خود مبحثی طولانی است و باید روی آن توجه كرد ولی این آماده باشی كه جریان مولد دوقطبی با كمك مداحان از این روزها آغاز كرده‌است به طور حتم در همین‌جا ختم نخواهد شد و در ادامه باید منتظر باشیم تا اسامی چهره‌های دیگری را با هر ترفندی كه شده‌است، به میدان بكشانند.

تلاش بی‌فایده محافظه كاران

فعالیت‌های زودهنگامی انتخاباتی جریان محافظه‌كار این روزها در حالی صورت می‌گیرد كه طیف مقابل آنها یعنی اصلاح طلبان در آرامش به سر می‌برد و به خوبی می‌داند كه هدفش چیست و چه مسیری را باید برود.جریانی كه محافظه‌كاران یا همان‌اصولگرایان بسیار علاقه دارند تا آنها را به عنوان غیر انقلابی معرفی كنند. به نظر می‌رسد دوقطبی انقلابی-غیر انقلابی رنگ باخته است و محافظه‌كاران مانند اقدامات شهرداری كه سعی می‌كند لقبی را به یك خیابان یا میدان بچسباند ولی مردم آن مكان را با نام قدیمی صدا می‌كنند، همچنان محافظه‌كار و اصولگرا خواهند ماند و اینكه بخواهند در مسیر رسیدن به انتخابات و پیروزی پوست اندازی كرده و گذشته و هویت‌خود را پنهان كنند، نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

استیلی حمایت از جبهه مردمی نیروهای انقلاب را تكذیب كرد

انتشار لیست حمایت 150 نفره از جبهه مردمی انقلاب و حضور حمید استیلی در این فهرست سبب شد تا شائبه‌هایی درباره حضور او كه پیش از این در طیف نزدیك به هاشمی رفسنجانی قرار داشت، مطرح شود. در همین رابطه با حمیدرضا استیلی، پیشكسوت پرسپولیس تماس گرفتیم و نظر او را در این باره جویا شدیم. حمید استیلی در این باره به «قانون» گفت: من هیچ‌وقت سیاسی نبودم و از سیاست سر در نمی‌آورم، فهرستی هم كه منتشر شده را دیده‌ام ولی باید بگویم من جزو هیچ طیف و گروه خاصی نیستم. او در پاسخ به این سوال كه به انتشار نامش در این لیست اعتراض دارد یا خیر، گفت: اعتراض رسمی كه نخواهم كرد، من مردم را دوست دارم و همواره با آن‌ها خواهم بود، از دوستانی كه نام مرا در این لیست قرار داده‌اند، تشكر می‌كنم ولی اعلام می‌كنم كه به گروه خاصی وابسته نیستم چون چیزی از سیاست نمی‌دانم.