نایب رییس مجلس تاکید دارد باید با هرنوع رفتار تند و افراطی برخورد جدی و عادلانه شود تا برخی افراطیون احساس حاشیه امن نداشته باشند.

علی مطهری در گفتگو با خبرآنلاین، درباره برخی رفتارهای تند و افراطی و برهم خوردن جلسات سخنرانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این افراطی گری ها با آرمان های انقلاب سازگار نیست و چهره بدی از کشور در دنیا به نمایش می گذارد. وی با بیان اینکه این نوع رفتارها مخالف روش ائمه اطهار است، اظهار داشت: ما معتقدیم که این نوع رفتارها و کارها باید پایان بپذیرد، راهش نیز این است که دستگاه های مسئول با رفتارهای اینگونه برخورد جدی داشته باشند. نه اینکه رفتار دوگانه با برهم زنندگان این جلسات داشته باشند.

نایب رییس مجلس تاکید کرد: این نباشد که یک گروه را آزاد بگذارند که هرکاری می خواهند انجام دهند و گروه دیگر دائما تحت فشار قرار گیرد. در واقع اگر قرار است برخوردی صورت گیرد باید برخورد عادلانه باشد تا به این رفتارها پایان داده شود. مطهری تصریح کرد: اگر چندبار با کسانیکه این تندروی ها را انجام می دهند و این رفتارها را دارند برخورد جدی شود و احساس کنند که هیچ گونه تبعیضی در قبال آنها روا داشته نمی شوند این قسم رفتارهای افراطی پایان می پذیرد. وی خاطرنشان کرد: افرادی که اینکارها را می کنند احساس پشت گرمی از طرف بعضی نهادهای حکومتی دارند و فکر می کنند در حاشیه امن قرار گرفته اند ولی اگر احساس کنند که با آنها همانند بقیه برخورد می شود این مساله تمام می شود.

مطهری: موافق اعلام حقوق مقامات کشور هستم
نایب رئیس مجلس گفت: کوتاهی دستگاه های نظارتی سبب حقوق های نامتعارف شد. به گزارش خانه ملت، علی مطهری نماینده مردم تهران و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: بنده با این موضوع که حقوق مقامات رده بالا در این سامانه ثبت و به مردم اعلام شود موافق هستم، اما با این که حقوق همه مدیران کشور در این سامانه به مردم اعلام شود، موافق نیستم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم باید در جریان میزان حقوق مقامات رده اول کشور، وزرا، معاونان وزراء، رییس و نواب رییس مجلس شورای اسلامی و مقامات قوه قضاییه باشند، افزود: سرایت این امر به همه مدیران کشور ضروری نیست گرچه نهادهای نظارتی باید در جریان میزان دریافتی تمامی مدیران باشند. مطهری ادامه داد: این که سامانه ای راه اندازی شود که دستگاه های نظارتی از میزان حقوق و مزایای مقامات و مدیران کشور آگاهی یابند ضروری است، اما این موضوع که همه مردم از حقوق تمام مدیران رده پایین اطلاع یابند، ضرورت ندارد.

وی با بیان اینکه دستگاه های نظارتی باید با حقوق بگیران نامتعارف برخورد می کردند، یادآور شد: کوتاهی دستگاه های نظارتی سبب ایجاد پدیده ای به نام حقوق های نامتعارف شد. اطلاع یافتن مردم از حقوق مدیران تأثیر چندانی بر رفتار آنها ندارد چون مدیران می توانند از راه های غیررسمی دریافت هایی داشته باشند. این نهادهای نظارتی هستند که می توانند مانع شوند.