همان طور که شما هم احتمالا متوجه شده اید نیسان در مجموع محصولات تولیدی اش، از خودروهای هیبرید چندانی برخوردار نیست، اما این رویه به لطف مالکیت ۳۴ درصدی از سهام کمپانی میتسوبیشی قرار است در آینده ای نه چندان دور تغییر یابد.
رانشگر پلاگین هیبرید میتسوبیشی در خودروهای نیسان

به گزارش اخبار خودرو ،همان طور که شما هم احتمالا متوجه شده اید نیسان در مجموع محصولات تولیدی اش، از خودروهای هیبرید چندانی برخوردار نیست، اما این رویه به لطف مالکیت ۳۴ درصدی از سهام کمپانی میتسوبیشی قرار است در آینده ای نه چندان دور تغییر یابد.

در سال های اخیر برند نیسان، تمرکز خود را روی توسعه موتورهای درون سوز گذاشته است. البته تعدادی خودروی الکتریکی نیز تولید کرده اما در زمینه خودروهای هیبرید موفق نبوده است. در همین حین رقبای این شرکت و گاهی شرکای آن در میتسوبیشی برای تولید مدل های هیبرید تلاش زیادی کرده اند که در بازارهایی مانند اروپا نیز از محبوبیت برخوردار شده اند. متاسفانه کشف تقلب در میتسوبیشی موفقیت های این شرکت را تحت شعاع قرار داد، هرچند آنها توانستند نظر نیسان را به خود جلب کنند. به گفته تاکاشی شیرکاوا، رئیس بخش تحقیق و توسعه نیسان در اروپا، کمپانی او در آینده برای ساختن پلی میان خودروهای درون سوز و الکتریکی تلاش خواهد کرد. بر اساس گزارش اتواکسپرس منظور از این پل تولید خودروهای هیبرید خواهد بود که می تواند اشاره به استفاده از رانشگر مورد استفاده در مدل پلاگین هیبرید اوتلندر داشته باشد. این سیستم پلاگین هیبرید نخستین بار در بازار اروپا عرضه خواهد شد، اما نیسان قصد دارد آن را به سایر نقاط نیز بفرستد.

منبع:روزنامه دنیای خودرو