جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی«جمنا» عنوانی بود که در هفته گذشته رونمایی شد و شخصیت های حاضر در آن،مدعی بودند آمده اند تا مشکلات کشور را حل و فصل کنند.
به گزارش اصلاحات نیوز: سران این جریان نوظهور برای آنکه خود را تافته جدا بافته نشان دهند، عنوان انقلابی را برای خود برگزیدند و به نوعی تلاش کردند با تغییر نام خود دوره سوم محافظه کاری را کلید بزنند.محافظه کاران که روزگاری خود را اصولگرا خواندند و رقیب خود را اصلاح طلبان می دانستند، امروز لقب انقلابی را برجریان شان الصاق کرده اند و بدون شک قصد دارند، جبهه مقابل را غیر انقلابی بخوانند.

فتنه دوقطبی

آنها در سخنان و ادعاهای اخیر شان تاکید کرده اند که نیروهای انقلابی را در زیر یک چتر جمع آوری کرده اند وخواهند کرد تا دوقطبی نوینی را به بازار سیاسی ایران معرفی کنند، در صورتیکه خودشان در گذشته ای نه چندان دور تشکیل دو قطبی های کاذب در کشور را به نوعی فتنه می خواندند. (احمد علم الهدی:اولویت نخست فتنه گری دشمن دوقطبی سازی جامعه است،۱۷ آذر ۱۳۹۵

حیدرمصلحی: هدف اصلی دشمن دو قطبی کردن کشور است،۹دی ۱۳۹۵)

نا گفته نماند این جریان زمانی دو قطبی فتنه و ضدفتنه را به راه انداخت و در دوران رای اعتماد سه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان با اقدامی که در مجلس رخ داد و فضاسازی های جریان تندرو نتوانست تاثیری بر روند رای اعتماد بگذارد، این دوقطبی نیز به پایان رسید.حال زمان آن بود که این جماعت به دنبال کلید واژه های دیگری باشند تا بتوانند خود را مقدس و طرف خود را مقابل مقدسات قرار دهند و چه ترفندی بهتر از دوقطبی انقلابی و غیر انقلابی؟!

امضا برای ثبت

اما این روزها سران این مجمع نوظهور که ناگهان وارد عرصه سیاست ایران شده ست، برای مشروعیت بخشیدن به جریان خود به دنبال امضاء و تایید می گردند تا شاید بتوانند خود را در میان اقشار مختلف مردم جاافتاده نشان دهند.

تکذیب حمایت و عضویت

در همین راستا روز گذشته رسانه های طرفدار این جریان مدعی شدند که ۱۵۰ نفر از فعالان سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و رسانه ای از آنها اعلام حمایت کردند. اسامی که در میان آنها از نزدیکان قالیباف و مداحان گرفته تا ضرغامی همه و همه در آن حضور داشتند ولی برخی از آنها حضور و حمایت از این طیف را تکذیب کردند.

در این بین چهره هایی هستندکه پرونده ای مشخص دارند و برای همه مردم ایران سابقه کاری آنها مشخص است و ملت می دانند در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد، یعنی آن ۸سال معروف! این افراد هر کدام، کجا مشغول کار بوده اند.

حامیان احمدی نژاد قبل از ۸۸

این جریان به روز شده،از چند طیف طرفدار ۸ سال احمدی نژاد قبل از سال ۸۸ تشکیل شده است.یعنی قشری که به بدنه مذهبی- سیاسی نزدیک بوده و نمی خواهند تا روحانی در ادامه برسرکار باقی بماند.

جنبش سیاسی جامعه مداحی

نکته دیگر استفاده از مداحان است. افرادی مانند نریمان پناهی،غلامرضا سازگار،محسن و مرتضی طاهری اسامی خود را در این لیست گنجانده اند تا ضمن استفاده علنی از پتانسیل مذهبی خود، اعلام آمادگی برای تبلیغات زودهنگام در هیات های مذهبی را خبر دهند.اینکه استفاده مستقیم از جایگاه مداحان برای فعالیت های سیاسی تا چه حد می تواند فضای معنوی هیات را با عالم سیاست آغشته کند،خود مبحثی طولانی است و باید روی آن توجه کرد ولی این آماده باشی که جریان مولد دوقطبی با کمک مداحان از این روزها آغاز کرده است به طور حتم در همین جا ختم نخواهد شد و در ادامه باید منتظر باشیم تا اسامی چهره های دیگری را با هر ترفندی که شده است، به میدان بکشانند.

تلاش بی فایده محافظه کاران

فعالیت های زودهنگامی انتخاباتی جریان محافظه کار این روزها در حالی صورت می گیرد که طیف مقابل آنها یعنی اصلاح طلبان در آرامش به سر می برد و به خوبی می داند که هدفش چیست و چه مسیری را باید برود.جریانی که محافظه کاران یا همان اصولگرایان بسیار علاقه دارند تا آنها را به عنوان غیر انقلابی معرفی کنند. به نظر می رسد دوقطبی انقلابی-غیر انقلابی رنگ باخته است و محافظه کاران مانند اقدامات شهرداری که سعی می کند لقبی را به یک خیابان یا میدان بچسباند ولی مردم آن مکان را با نام قدیمی صدا می کنند، همچنان محافظه کار و اصولگرا خواهند ماند و اینکه بخواهند در مسیر رسیدن به انتخابات و پیروزی پوست اندازی کرده و گذشته و هویت خود را پنهان کنند، نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

استیلی حمایت از جبهه مردمی نیروهای انقلاب را تکذیب کرد

انتشار لیست حمایت ۱۵۰ نفره از جبهه مردمی انقلاب و حضور حمید استیلی در این فهرست سبب شد تا شائبه هایی درباره حضور او که پیش از این در طیف نزدیک به هاشمی رفسنجانی قرار داشت، مطرح شود. در همین رابطه با حمیدرضا استیلی، پیشکسوت پرسپولیس تماس گرفتیم و نظر او را در این باره جویا شدیم. حمید استیلی در این باره به «قانون» گفت: من هیچ وقت سیاسی نبودم و از سیاست سر در نمی آورم، فهرستی هم که منتشر شده را دیده ام ولی باید بگویم من جزو هیچ طیف و گروه خاصی نیستم. او در پاسخ به این سوال که به انتشار نامش در این لیست اعتراض دارد یا خیر، گفت: اعتراض رسمی که نخواهم کرد، من مردم را دوست دارم و همواره با آن ها خواهم بود، از دوستانی که نام مرا در این لیست قرار داده اند، تشکر می کنم ولی اعلام می کنم که به گروه خاصی وابسته نیستم چون چیزی از سیاست نمی دانم.

/قانون