کارشناس مسائل بین الملل گفت: روسیه منتظر است که ترامپ بیاید و مساله به صورت مطلوبی حل شود.

هرمیداس باوند، کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا پیرامون تنش در رابطه آمریکا و روسیه در روزهای اخیر و اخراج 35 دیپلمات روسیه به جرم حملات سایبری، گفت: ادامه دادن و عملی ساختن این تصمیم از سوی آمریکا بسته به تصمیم کنگره و رای نهایی آن دارد. اگر مشخص شود که روسیه در اطلاعات آمریکا دخالت و تخطی کرده است، از سوی کنگره آمریکا تصمیم اوباما مورد قبول واقع شده و کنگره قطع یقین ادامه دهنده تصمیم اوباما خواهد بود.

او افزود: متقابل تصمیم آمریکا روسیه نشان داد که مقابله به مثل خواهد کرد و البته منتظر است که ترامپ بیاید و مساله به صورت مطلوبی حل شود. فعلا باید دید که گزارش کمیسیون کنگره آمریکا چه خواهد بود آیا اتهام وارد شده ازسوی آمریکا به روسیه درست است یا خیر.

این کارشناس بین‌المللی با تاکید بر  رویکرد مثبت ترامپ نسبت به روسیه گفت: ترامپ با  سبقه‌ای که در انتخابات نسبت به روسیه از خود نشان داده است به نظر می‌رسد که بتواند با پوتین ارتباط حسنه‌ای را برقرار کند. بنابراین روسیه می‌داند در حال حاضر وقت نشان دادن عکس‌العمل تند نسبت به آمریکا نیست.

باوند در خاتمه گفت: اوباما که در زمان انتخابات آمریکا به وضوح طرفدار حزب دموکرات و خواستار ورود کلینتون به کاخ سفید بود، در حال حاضر ناراحتی خود را با نشان دادن عکس العمل به روسیه به عنوان یک عنصر موثر در باخت کلینتون نشان می‌دهد و پیش بینی می‌شود که این اقدامات تا سه هفته آینده که، پایان کار دولت اوباما است ادامه یابد.