مدیر مسئول موسسه کیهان گفت: یک نوار صوتی از مهدی هاشمی رفسنجانی که در فتنه فعال بود وجود دارد که از شخصی می خواهد تحریم ها علیه ایران بیشتر شود.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از خبرگزاری ها، حسین شریعتمداری مدیر مسئول موسسه کیهان در برنامه متن و حاشیه که شب گذشته (شنبه ۱۱ دی ) از شبکه سوم سیما پخش شد با اشاره به نامه اخیر ۳۰ضد انقلاب به ترامپ اظهار کرد: ۳۰ نفری که به ترامپ نامه نوشتند افراد خیلی دم دستی هستند و در قد و قواره ای نیستند که بشود برای اقدام آنها انگیزه خاصی تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه اینگونه جریانات را دشمنان به صورت بادکنکی پرورش می دهند و از زبان آنها حرف هایی که خودشان می خواهند را مطرح می کنند، گفت: این ماجرا ریشه دیگری دارد و بسیار گسترده تر و مهم تر از آن است بخواهیم بیشتر به آن توجه کنیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود:اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران درخواستی است که فتنه گران از همان سال ۸۸ و البته قبل از آن اعلام کردند و این تعدادی که به ترامپ نامه نوشتند افرادی هستند که در جریان فتنه فعال بودند که عده ای از آنان دستگیر شدند و برخی دیگر هم فرار کردند.

شریعتمداری با اشاره به ماجرای نوار مهدی هاشمی و درخواستش برای افزایش تحریمها علیه ایران، تصریح کرد:فرزند هاشمی رفسنجانی که از مسئولان عالی رتبه نظام هستند، نوار صوتی دارند که در آن نوار، صوت با یکی از همکاران شان تماس می گیرند و وقتی می بینند که او قرار است از محل زندگی اش به واشنگتن برود، از او می خواهند حتماً با خزانه داری آمریکا تماس بگیرد تا تحریم ها علیه ایران افزایش یابد، هم نوار صوتی این مکالمه وجود دارد و هم آن طرف مقابل این مسئله را مطرح کرده است.

وی تأکید کرد: تعدادی از همین افراد اصلی که در فتنه بودند، از اوباما درخواست می کنند که تحریم های شدیدتری را علیه ایران اعمال کند، واژه تحریم های فلج کننده از داخل کشور مطرح شده بود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: آقای سفیر وقت اتریش در ایران با تعجب می گوید این دو رئیس جمهور اسبق ایران در ملاقات با بنده خواستند که غرب در شیپور تقلب و نقض حقوق بشر در ایران بدمد.

شریعتمداری با بیان اینکه بنده در مصاحبه ای گفتم تنها کار عاقلانه ای که این دیوانه (ترامپ) می تواند انجام دهد پاره کردن برجام است،تاکید کرد: معتقدم برجام خسارت محض است، ما نباید مسائل را رد و گم کنیم.

وی ادامه داد: وقتی عده ای علیه آقایان چیزی می گویند تمامی سایت ها و روزنامه ها در محکومیت آن مسئله مطلب منتشر می کنند اما چرا حالا نمی آیند درباره سندی که ویکی لیکس هم آن را منتشر کرده و آقای هاشمی و رئیس دولت اصلاحات پیغام دادند غرب در شیپور تقلب و نقض حقوق بشر بدمد، صحبت کنند و به این مسائل پاسخ دهند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به ادعای کواکبیان بر این اساس که ۱۰۸ فردی که معوقه بانکی دارند بیشتر دوستان آقای شریعتمداری هستند، خطاب به کواکبیان گفت: شما بفرمایید کدام یک از دوستان ما زندگی اشرافی دارند و اگر دوستان ما بودند پس چرا ما باید علیه شان اینقدر موضع گیری کنیم و این در حالی است که همه شما ساکت بودید و بَه بَه و چَه چَه می زدید.

شریعتمداری درپاسخ به ادعای دیگر کواکبیان درباره افزایش قیمت دلار مورد در دولت گذشته گفت: اینکه شما می گوید نرخ دلار در دولت گذشته به ۴ هزار تومان رسید ادعای غلطی است بلکه اوج نرخ دلار در پایان دولت دهم به ۳۱۰۰ تومان رسید. اما در روز اجرای برجام دلار ۳۶۰۰ تومان شد اما این موضوع مسئله ما نیست اما آقای روحانی می گفت ما آمده ایم که ارزش پول ملی را بالا ببریم.

در ادامه سندی که نشان می دهد ادعای حسین شریعتمداری چندان هم دقیق نیست، را می بینید:

photo_2016-12-31_20-23-16