محمدتقی رهبر، براین عقیده است که اصولگرایان سعی بر وحدت و اجماع دارند و هیچ دلیلی وجود ندارد که اصولگرایان بخواهند ناطق را کنار بگذارند، زیرا وی یکی از با تجربه و برجسته ترین افراد نظام است.
هیچ نشانه و دلیلی برای دوری و جدایی ناطق نوری از جامعه روحانیت وجود ندارد/اصولگرایان همدیگر را تحمل کنند

حجت السلام محمدتقی رهبر، عضوشورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با نامه نیوز، در خصوص برنامه‌های اصولگرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: احزاب و تشکل‌های جامعه اصولگرایی در جهت همسویی و هماهنگی حرکت می‌کنند. ما که عضو جبهه مردمی انقلاب هستیم نیز در جهت وحدت حرکت می‌کنیم و دیدیم که همه حمایت خود از این جبهه را نیز اعلام کردند.

محمد تقی رهبر با بیان اینکه هدف نهایی ما وحدت و انسجام در میان اصولگرایان است، خاطرنشان کرد: در مورد آقای ناطق اگر بخواهم حرفی بزنم باید بگویم که در جلسات جامعه روحانیت هیچ نشانه و نکته نظری مبنی بر جدایی ایشان از جامعه وجود ندارد. ضمن اینکه شخص آقای ناطق نوری نیز عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت هستند.

وی ادامه داد: در جلسات شورا همه دعوت شدند اما من در جلسات این دوره اخیر که شرکت کردم ایشان را ندیدم و به هردلیلی در جلسات شرکت نکردند. تاکنون در مورد کاندیداتوری تصمیمی گرفته نشده است و باید بگویم که جامعه روحانیت و اصولگرایان هیچ تصمیمی ندارند که افرادی مانند آقای ناطق را کنار بگذارند.

نماینده اسبق مجلس با اشاره به اینکه اصولگرایان باید همدیگر را تحمل کنند، گفت: همه افراد که مانند هم نیستند. هر فرد نظر و دیدگاهی دارد اما در اصول نظام همه مشترک هستند. اینکه برخی می‌گویند بعضی آقایان به ایشان حساسیت دارند اینگونه نیست و بعید می‌دانم همچین مواردی وجود داشته باشد.

عضوجبهه مردمی انقلاب اسلامی، ادامه داد: نمی‌توانیم که بی دلیل به افراد انگ بچسبانیم و آن ها را رد کنیم. اگر بی دلیل همه افراد را رد کنیم پس دیگر چه کسی برایمان باقی می‌ماند؟

رهبر با بیان اینکه در خصوص عدم حضور ناطق نوری در جلسات جامعه روحانیت هیچ حدس و گمانی نمی‌توانم بگویم، یادآور شد: اعضای جامعه روحانیت افرادی هستند که اغلب نگاهی منطقی و به دور از افراط نسبت به مسائل دارند. اسم اقای ناطق همیشه در لیست جامعه بوده است و به هردلیلی که خودشان می‌دانند در جلسات شرکت نمی‌کنند.اما ما بنا را بر حسن نیت می‌گذاریم.

حجت‌السلام محمدتقی رهبر، ادامه داد: بلاخره در مسیر انتخابات طبیعی است که هر جبهه و جریان مسیر متفاوتی را در پیش بگیرند و این به معنای تضاد و اختلاف نیست.

عضوشورای مرکزی جامعه روحانیت با اشاره به حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جامعه روحانیت و مباحث مطرح شده پیرامون غیرانقلابی بودن افراد، گفت: من هیچ قضاوتی درمورد ایشان نمی‌کنم. معیار انقلابی بودن این است که خط مشی و اصول را در طول انقلاب حفظ کرده باشد، با ولایت همراه باشد، حامی مظلومان واستکبارستیز باشد و حامی فتنه نباشد. این موارد کلیات معیار انقلابی بودن است؛ باز هم می‌گویم که این موارد کلیات است و قضاوتی در مورد هاشمی رفسنجانی ندارم.