سخنگوی شورای امنیت ملی دولت آمریکا حمله به کلوب شبانه در استانبول را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ند پرایس، سخنگوی شورای امنیت ملی دولت آمریکا در واکنش به حمله به کلوب شبانه در استانبول بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: آمریکا حمله وحشتناک به کلوب شبانه شهر استانبول ترکیه را که در آن ده ها تن کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند، محکوم می کند.

پرایس تصریح کرد، این که چنین حمله بی رحمانه ای افراد بی گناهی را که مشغول جشن سال نو هستند، هدف قرار می دهد، تأکیدی بر توحش مهاجمان آن است.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا افزود: با خانواده ها و عزیزان افرادی که در این حمله کشته شدند، همدردی و برای زخمی ها آرزوی بهبودی می کنیم.

پرایس خاطرنشان کرد: ما بر حمایت آمریکا از ترکیه به عنوان یک هم پیمانمان در ناتو در راستای عزم مشترک خود برای مقابله و از میان بردن تروریسم در انحاء مختلف تأکید داریم.

مارک تونر، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا نیز ضمن محکوم کردن این حمله، تصریح کرد: ما ترکیه به عنوان کشور همپیمان خود در ناتو در مبارزه با تهدید تروریسم ابراز همبستگی می کنیم.

اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید هم در بیانیه ای اعلام کرد، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا ضمن ابراز همدردی با قربانیان، دستور داده که در صورت نیاز، همکاری های لازم با مقام های ترکیه در خصوص این حمله به عمل آید.