بیانیه ورژن قدیمی هجمه شكست خوردگان دو انتخابات ۹۲ و ۹۴ به آیت ا... هاشمی است؛ بیانیه هایی سراسر تهمت و دروغ به خانواده رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام.

به گزارش آخرین نیوز، روزنامه آرمان نوشت:

در روزهای اخیر، جریانی كه سال هاست ادامه حیات و بقای خود را در تخریب چهره ها و شخصیت های دلسوز كشور می بیند، تلاش جدیدی را برای ساماندهی حملات رسانه ای علیه برخی چهره ها نظیر«آیت ا... هاشمی رفسنجانی» و همچنین در راستای تضعیف دولت آغاز كردند.

این هجمه ها كه با نزدیك شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و ترس از تاثیرگذاری مجدد آیت ا... هاشمی بر نتایج انتخابات، رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته، با هدف خالی كردن سبد رای روحانی و ریختن قبح تخریب و توهین به شخصیت های سیاسی انجام می شود.

ریشه فراموش شده بازندگان ۲ انتخابات

اصولگرایان كه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ شكست تلخی را تجربه كردند، پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس در سال ۹۴ بود كه مشاهده كردند اكثریت رای دهندگان در تهران حتی نیم نگاهی هم به لیست اصولگرایان نداشتند و خود را تنها موظف به نوشتن اسامی لیستی دانستند كه ۳۰ نام آن به تایید بزرگان اصلاحاتی رسیده بود كه هماهنگ با آیت ا... هاشمی عمل می كنند.

بازندگان دو انتخابات، توجهی نداشتند كه باید به ریشه یابی علل این دو شكست پرداخت و در خلال آن بیش از پیش به میزان تاثیرگذاری و محبوبیت آیت ا... هاشمی رفسنجانی و رئیس دولت اصلاحات در میان مردم پی برد، بلكه در نخستین اقدام خود به تخریب پشتیبانان جریان پیروز در انتخابات یعنی«آیت ا... هاشمی» و «رئیس دولت اصلاحات» پرداختند.

آنها در حالی ماشین تخریب خود را روشن كردندكه حسن روحانی را نیز به سبب اینكه نزدیك ترین یار آیت ا... هاشمی در عرصه سیاست تلقی می شود، مورد هجمه و انتقاد قرار می دهند.

گویا افراطیون دركشور كه باید بنابر نظر حسن روحانی«منزوی می شدند»، با تحركات جدیدی قصد ملتهب ساختن فضای كشور را دارند. این جریان كه گاهی با افشای اسرار در مجلس غائله به راه می اندازد و تمامی دستاوردهای ناشی از توافق برجام را خیانت می خواند، امروز راهی ناصواب برای تخریب چهره های انقلاب در پیش گرفته است.

۳ هزار سایت بی اعتنا به لیست در جیب

در تازه ترین اقدام، این جریان تلاش می كند برخلاف نظر رهبری كه خواهان دورشدن از فضای دوقطبی شده بودند، با تحریك احساسات عمومی و هجمه به جریان اصلاح طلبی، فضای تنش آلودی را در جامعه ایجاد كند. اما این تمام ماجرا نیست. پس از رونمایی از تلاش«۳۰۰۰ سایت مخالف دولت» برای سیاه نمایی و وارونه نمایی خدمات دولت، اخیرا نیز برخی در اقدامی هماهنگ به انجام مصاحبه هایی تند و گزنده علیه آیت ا... هاشمی پرداختند.

در این میان می توان به اظهارات مسئول سیاسی بسیج دانشجویی تهران در پیش از خطبه های نمازجمعه گچساران نیز اشاره كرد كه بیان داشت: «وقتی آقای هاشمی رفسنجانی برای صیانت از فرزندش، نظام را محكوم به تقلب و تخلف می كند، ایشان را هم می توانید به آزمون ولایتمداری در عنصر حب اولاد ارزیابی كنید، امروز متاسفانه برخی معتقدند انقلاب اسلامی خوب است، مادامی كه كاری به مهدی هاشمی و فائزه هاشمی و فاطمه هاشمی نداشته باشد.»

به نظر می رسد تا اردیبهشت سال آینده و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شاهد اقدامات تبلیغاتی و تخریبی این جریان باشیم. هرچند كه بسیار بعید به نظر می رسد این حجم از تخریب بتواند پایگاه رای اصولگرایان را تقویت كند، زیرا رای دهندگان سال ها قبل شاهد روی كار آمدن فردی بودند كه بنابر گفته های خود نه تنها لیست تمامی مفسدان اقتصادی را در جیب خود داشت، بلكه قرار بود به زودی به افشای اسامی آنان بپردازد. امروز پس از گذشت سه سال و اندی از از پایان دوران ۸ساله وی، نه تنها لیست مفسدان اقتصادی از سوی او افشا نشده، بلكه از بسیاری تخلفات اقتصادی در حوزه های مختلف در دوران وی نیز رونمایی شده است.

این درحالی است كه او در تمام سال های ریاستش بر دولت از حمایت تمام قد مخالفان فعلی دولت روحانی بهره مند بود، همان مخالفانی كه امروز نیز خواستار بازگشت به دوران احمدی نژاد هستند.