ولید معلم

وزیرامور خارجه سوریه گفت: برای موفقیت مذاکرات آستانه باید گروه های مسلح خود را از گروههای تروریستی و جبهه النصره جدا کرده و از محیط پیرامونی حلب عقب نشینی کنند تا مردم احساس امنیت نمایند.

به گزارش ایسنا، ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با علی اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (یک شنبه)پیروزی حلب را پیروزی مشترک ایران، روسیه و سوریه دانست و گفت: تمام تلاش های مقاومت دست به دست هم داد تا این پیروزی محقق شد.

وی ادامه داد: پس از پیروزی حلب باید می اندیشیدیم چگونه از این پیروزی در جهت پیشروی در جهت حل بحران سوریه بهره بردای کنیم.
معلم خاطرنشان کرد:  ما به دنبال متوقف کردن عملیات جنگی در سوریه هستیم تا بتوانیم درها را برای گفت وگوهای سوری سوری بگشاییم.
وی ادامه داد: آزاد سازی حلب و متوقف کردن عملیات جنگی فرصت تاریخی و حقیقی برای کسانی است که علاقه مند هستند در ساختن آینده سوریه مشارکت کنند.
وزیر امور خارجه سوریه گفت: اگر برخی از افراد یا حامیان آنها گمان کردند می توانند از اجلاس دوم سوریه سوء استفاده کنند باید بدانند که منزوی خواهند شد و این فرصت را هم از دست خواهند.
معلم تاکید کرد: برای موفقیت مذاکرات آستانه باید گروههای مسلح خود را از گروههای تروریستی و جبهه النصره جدا کرده و از محیط پیرامونی حلب عقب نشینی کنند تا مردم این شهر احساس امنیت کنند. اینها شاخص هایی است که با عمل به آن نشان دهند به راه حل سیاسی گرایش دارند.
وی ادامه داد: ما در حلب پیروز شدیم نه آنها همه ملت ما از ایران و رهبر آن سپاسگزاریم؛ حمایت های اقتصادی، سیاسی و نظامی که همه در جهت غلبه بر تروریسم بود.
معلم تاکید کرد: این هماهنگی بین ایران و روسیه و سوریه اثربخشی خود را در جهت نابودی تروریسم و یافتن راه حل سیاسی  در سوریه  نشان داد.
وزیر امور خارجه سوریه از رهبری و ملت ایران قدردانی و سپاسگزاری کرد و گفت: این حمایت ها در جهت مقابله با تروریسم بوده است.
انتهای پیام