ایران تركیه

وزارت خارجه و نمایندگی ایران در ترکیه هنوز اطلاع دقیقی از حضور یا عدم حضور شهروندان ایرانی در بین کشته شدگان عملیات انتحاری اخیر ترکیه و یا حضور ایرانیان در این محل ندارند.

براساس پیگیری های خبرنگار ایسنا  هنوز وزارت خارجه و نمایندگی ایران در ترکیه از اینکه در میان کشته شدگان و زخمی های خارجی بامداد یکشنبه در کلوب شبانه در استانبول شهروندان ایرانی حضور داشته یا نه اطلاع دقیقی ندارند.

در پی عملیات انتحاری مسلحانه بامداد امروز (یکشنبه) در یک کلوب شبانه استانبول دست کم 39 نفر کشته و 69 نفر زخمی شدند.

تلویزیون ان.تی.وی. ترکیه از کشته و زخمی شدن چندین تن در جریان حمله به کلوب شبانه «رینا» در محله بشیکتاش استانبول خبر داده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از «واسیپ شاهین»، فرماندار استانبول از کشته شدن دست کم ۳۹ تن از جمله ۱۶ شهروند خارجی و زخمی شدن ۶۹ تن دیگر در جریان این حمله خبر داد.

با اعلام این آمار پرسش در جامعه  به وجود آمده که آیا در بین شهروندان خارجی کشته شده در این حادثه تروریستی، شهروندان ایرانی نیز حضور داشته اند یا نه؟ که در همین چارچوب نمایندگی ایران در ترکیه و همچنین وزارت خارجه پیگیر این موضوع هستند، ولی به دلیل شرایط امنیتی که در آنجا حاکم است هنوز آنها به اطلاعات دقیقی در این زمینه دسته پیدا نکرده اند و اعلام کرده اند که در صورت دسترسی به اطلاعات دقیق تر آن به اطلاع افکار عمومی خواهند رساند.

انتهای پیام