انجمن دامداران ایرلند (ICSA ) از دولت این کشور خواسته است تا سفارت ایرلند را در تهران بازگشایی کند.
رویداد۲۴-انجمن دامداران ایرلند (ICSA ) از دولت این کشور خواسته است تا سفارت ایرلند را در تهران بازگشایی کند.

"پاتریک کنت" رییس انجمن دامداران ایرلند در این باره گفته است که انجمن تحت ریاست او از دولت ایرلند خواسته تا هرچه سریع تر اقدام به بازگشایی سفارت خود در تهران کند.

دولت ایرلند در سال 2011 به منظور صرفه جویی در هزینه های مالی این کشور سفارت خود در تهران به تعطیل کرد. این اقدام پس از بحران اقتصادی ایرلند انجام شد و علاوه بر سفارت خانه ایرلند در تهران چند سفارت خانه دیگر این کشور در کشورهای دیگر نیز تعطیل شدند.

"پاتریک کنت" درخواست برای بازگشایی سفارت ایرلند در تهران را پس از دیدار هفته گذشته خود با " جواد کچوییان " سفیر ایران در دوبلین به دولت این کشور ارایه کرده است.

او در این باره گفته است : در ایران فرصت های بی نظیر اقتصادی وجود دارد و انجمن دامداران ایرلند بازار مصرفی گوشت قرمز ایران را هدف گرفته است.

او همچنین از بانک ها و موسسات مالی ایرلندی خواسته تا مبادلات و نقل و انتقالات مالی با ایران را تحت پوشش قرار دهند.

وزارت امور خارجه ایرلند در واکنش به درخواست انجمن دامداران ایرلند گفته است طرح در دست اقدامی برای بازگشایی سفارت ایرلند در تهران وجود ندارد، اما این وزارت خانه اعلام کرده این موضوع را مورد بازبینی قرار خواهد داد.

از زمان بسته شدن سفارت ایرلند در تهران در سال 2011 ، این کشور اقدام به بازگشایی سفارت خانه و کنسولگری در شهرهای نایروبی کنیا،  جاکارتا اندونزی و بانکوک تایلند کرده است و سفارت ایرلند در واتیکان که همزمان با تعطیلی سفارت این کشور در تهران تعطیل شده بود، بازگشایی شده است.
" ادی پانچ " دبیر کل انجمن دامداران ایرلند نیز در این رابطه گفته است پیش بینی می شود در سال 2017 دامداران ایرلند بیش از 200 هزار گاو مازاد برای صادرات داشته باشند که دولت این کشور موظف است زمینه صادرات این دام ها به دیگر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی از جمله ایران را تسهیل کند.

به گفته پانچ : ایران یکی از بازارهای بالقوه صادراتی گوشت قرمز است و این کشور با کمبود گوشت قرمز مواجه است و انجمن دامداران ایرلند نمی تواند بازار ایران را که سالانه بیش از یک میلیون تن گوشت قرمز مصرف می کند، نادیده بگیرد."

او همچنین گفته است لغو تحریم های بین المللی علیه ایران در یک سال گذشته زمینه و فرصت مناسبی برای از سرگیری مبادلات اقتصادی و صادرات کالا با ایران فراهم کرده است.