علی عبدالله صالح تمامی اصولی که مورد توافق دولت مستعفی یمن است و در طرح شورای همکاری خلیج فارس آمده، ساز وکار اجرایی آن و نیز قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت را رد کرد.
رویداد۲۴-علی عبدالله صالح تمامی اصولی که مورد توافق دولت مستعفی یمن است و در طرح شورای همکاری خلیج فارس آمده، ساز وکار اجرایی آن و نیز قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت را رد کرد.

به گزارش سایت شبکه ارم نیوز، علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن در صفحه خود در فیس بوک نوشت: تمامی این اصطلاحات و نامگذاری ها که تحت عنوان خروجی های مذاکرات ملی مطرح شده تنها باعث خدشه دار شدن احساسات یمنی ها و خیانت به خون آنها و تمامی اصولی است که مردم یمن به خاطر آن و در راس آن وحدت ملی می جنگند.

وی خاطرنشان کرد، باید تمامی فرهنگی ها، سیاستمداران، متفکران، اصحاب رسانه و فعالان سیاسی بدانند که این اصطلاحات تنها به نفع دشمنان یمن است.

از سوی دیگر، هیئت انصارالله و حزب علی عبدالله صالح با ارائه اسامی نمایندگان خود که قرار است در نشست اردن شرکت کنند، مخالفت کرده اند. قرار بود این نشست دو روز آینده تحت نظارت سازمان ملل برگزار شود.

یک منبع دولت مستعفی یمن گفت: هیئت انصارالله و علی عبدالله صالح با ارائه اسامی نمایندگان خود در نشست کمیته "آتش بس و هماهنگی" که قرار بود در امان برگزار شود، مخالفت کردند. مکان و زمان این نشست دقیقا مشخص نبود اما قرار بود فرماندهان نظامی در آن شرکت کنند تا به بررسی تثبیت آتش بس به عنوان مقدمه آغاز مذاکرات صلح فراگیر بپردازند.

یک منبع نزدیک به اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن نیز گفت: رایزنی ها به رغم تعطیلات سال نوی فرستاده ادامه دارد.

کمیته مرکزی آتش بس دربرگیرنده فرماندهان نظامی طرفدار دولت مستعفی، انصارالله و ائتلاف عربی است که به بررسی آتش بس انسانی جدید و بررسی علل درگیری ها قبل از ورود به مذاکرات می پردازد.

اما دولت مستعفی یمن نسخه کنونی طرح نقشه راه  سازمان ملل که گفته عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن باید تا زمان انتخابات ریاست جمهوری به کارش ادامه دهد، رد می کند.