وزیرامور خارجه سوریه و رییس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع پس از دیدار یک ساعته، در جمع خبرنگاران حاضر شدند و این مذاکرات را که بعد از پیروزی حلب انجام شد را بسیار مهم دانستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا،  ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه و علی اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز(یک شنبه)،  بعد از ملاقات با یکدیگر در جمع خبرنگاران حاضر و به رائه توضیحاتی در مورد این ملاقات پرداختند.
ولید معلم مجددا مراتب قدردانی ملت و رهبری سوریه را به مقام معظم رهبری و ملت ایران اعلام و از حمایت هایی که در بخش های مختلف از سوریه داشتند تشکر کرد.
وی ادامه داد: ما بر اهمیت پیروزی و موفقیتی که با هماهنگی بین ایران، روسیه و سوریه به دست آمد تاکید می کنیم چراکه پیروزی حلب ناشی از همین هماهنگی بوده است و امیدواریم در ساختن آینده سوریه هم به چنین پیروزی هایی دست یابیم.
ولایتی هم با بیان اینکه مذاکراتش با وزیر امور خارجه سوریه مثبت و سازنده بوده است گفت: در این دیدار   علی مملوک، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه  هم در کنار ما حضور داشت که این امر پس از پیروزی حلب از اهمیت بالایی برخورد دار است.
وی با اشاره به مذاکرات آتی در آستانه گفت: این مذاکرات سوری_سوری و بین دولت و معارضین سوریه و بدون دخالت هر کشور خارجی است. البته جبهه النصره و داعش همچنان جز تروریست ها شناخته شده و در مذاکرات حضور نخواهند داشت.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: پیروزی های سوریه در تاریخ منطقه به یادخواهد ماند و بی سابقه بوده است.
ولایتی تاکید کرد: سوریه در دوران دفاع مقدس در کنار ما بود و ما هم در مقابله آنها با مرتجعین در کنار آنها خواهیم بود.
انتهای پیام