سخنگوی فراکسیون امید دهمین دوره مجلس شورای اسلام با اشاره به پیگیری های انجام شده برای بهبود وضعیت “آرش صادقی” گفت:”آرش صادقی”،موضوع نشست امروز فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی است.

فراکسیون امید

به گزارش اصلاحات نیوز،بهرام پارسایی،سخنگوی فراکسیون امید و نماینده مردم شیراز در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز فراکسیون امید اعلام کرد: در نشست صبح امروز موضوع تصویب لایحه بودجه سال ۹۶ در کمیسیون تلفیق بودجه و ادامه روند تصویب این لایحه در صحن مورد بررسی قرار گرفت.

 

انجام هماهنگی های لازم برای تصویب بودجه سال ۹۶

 

وی گفت: بر این اساس اقداماتی که باید در راستای تصویب لایحه بودجه سال ۹۶ به انجام برسد، مورد بحث قرار گرفت و هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شد.

 

بحث درباره «آرش صادقی» در فراکسیون امید

 

سخنگوی فراکسیون امید همچنین با اشاره به موضوع اعتصاب غذای آرش صادقی اعلام کرد: باتوجه به این که این موضوع در روزهای اخیر به شدت در رسانه ها و شبکه های مجازی مورد بحث قرار گرفته و متعاقباً در جامعه حقیقی نیز نگرانی هایی ایجاد کرده بود، این موضوع در جلسه فراکسیون مورد بحث قرار گرفت.

پارسایی خاطرنشان کرد: سعی بر این است که از سیاسی و جناحی شدن چنین مسائلی ممانعت کنیم؛ چرا که این مسائل مربوط به موضوعات اجتماعی است و پیگیری آن نیز در راستای حقوق شهروندی است.

 

ابراز امیدواری فراکسیون امید نسبت به مرتفع شدن مشکل «آرش صادقی»

 

وی ضمن تشکر از دادگاه عمومی و انقلاب تهران به دلیل همکاری با نمایندگانی که ظرف یکی دو روز گذشته با مراجعه به این دادگاه، موضوع اعتصاب غذای آرش صادقی را پیگیری کردند، گفت: به هر حال تبادل نظر خوبی انجام شده و باتوجه به قول مساعدتی که در این رابطه داده شده، امیدواریم این مشکل هرچه سریعتر مرتفع شود.

سخنگوی فراکسیون امید همچنین تصریح کرد: فراکسیون بیش از آن که به دنبال صدور بیانیه و رسانه ای کردن این موضوع و مسائلی از این دست باشد، قصد دارد با مذاکره و رایزنی با مسئولان نسبت به حل آن اقدام کند و به مسیری برویم که خدایی ناکرده تقابل ایجاد نشود. در واقع به دنبال راه حلی هستیم که موجب آرامش جامعه شود، نه این که موجب بحرانی شدن موضوع شود.

 

مشکل بسیاری از پرونده های سیاسی در قوه قضاییه با مذاکره و تدبیر حل می شود

 

نماینده مردم شیراز با تاکید بر این که موضوع اعتصاب غذا و درخواست مرخصی آرش صادقی با مذاکره قابل حل است، گفت: به نظر می رسد حل این مشکلات با مذاکره و گفت وگو به نفع نظام و آرامش جامعه است. به طور کلی بهتر است مشکل بسیاری از کسانی که در قوه قضاییه پرونده های سیاسی دارند را با تعامل و مذاکره و تدبیر حل کرد و این شیوه مرتفع کردن مشکلات قطعاً به نفع نظام خواهد بود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: موضوعاتی همچون اعتصاب غذای آرش صادقی و مسائلی از این دست، در جامعه حساسیت ایجاد می کند و از دیگرسو باعث می شود رسانه های معاند و دشمنان نظام از آن به نفع خود بهره برداری کنند و این درحالی است که این مشکلات با تدبیر و مذاکره قابل حل هستند.

وی گفت: بر این اساس باوجود این که احتمالاً جامعه انتظار دارد فراکسیون امید با موضع گیری صریح وارد عمل شود اما سیاست و نظر فراکسیون امید در چنین مسائلی مذاکره و تدبیر و تعامل و جلوگیری از بحرانی شدن موضوع است. چراکه تجربه ثابت کرده چنین مشکلاتی با مذاکره و تعامل قابل حل بوده و نیازی به تقابل نیست.

 

بررسی نحوه تعامل نمایندگان استان ها با شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

 

سخنگوی فراکسیون امید همچنین با اشاره به نحوه تعامل این فراکسیون با شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اعلام کرد: در انتهای جلسه صبح امروز به موضوع نحوه حضور نمایندگان استان ها در شورای عالی اصلاح طلبان و شیوه تعامل و همکاری فراکسیون با این شورا اشاره هایی صورت گرفت و مقرر شد این موضوع در جلسه های بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

وی توضیح داد: باتوجه به آغاز فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در استان ها در این جلسه درباره نحوه حضور و همکاری نمایندگان استان ها با کارگروه های استانی این شورا مورد بحث قرار گرفت.

 

احتمال افزایش همکاری فراکسیون امید با شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

 

پارسایی در پایان تصریح کرد: قرار است پس از بحث و بررسی این موضوع در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، نتیجه آن اعلام شود. در واقع به جز میزهای استانی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان که اخیراً اعلام شد و مربوط به شورای کشوری است، در جلسه امروز درباره نحوه همکاری نمایندگان استان ها با شورای های استانی شورای عالی نیز موردبررسی قرار گرفت که نتیجه آن پس از بحث در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ظرف چند روز آینده اعلام می شود./ilna