آمریکا و کوبا

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا قرار است بررسی جامع و کاملی را در خصوص سیاست خارجه آمریکا نسبت به کوبا انجام دهد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تمامی جنبه های توافقات آمریکا با کوبا، "دشمن تاریخی اش" را بررسی کند.

وی افزود: حقوق بشر یکی از اصول کلیدی سیاست اصلاح شده ترامپ نسبت به کوبا خواهد بود.

در جریان سال های پایانی ریاست جمهوری باراک اوباما، آمریکا موضع خود نسبت به این همسایه کمونیستش را تغییر داد و روابطش را با کوبا ترمیم کرد.

اظهارت اسپایسر حاکی از آن است که واشنگتن احتمالا موضع جدی تر و سخت تری را نسبت به کوبا اتخاذ خواهد کرد و احتمال تحریم های تجاری جدید و لغو پروازهای تجاری از آمریکا را که اخیرا اعلام شده بود، به همراه دارد.

در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما آمریکا به سیاستی که اجازه می داد هر تبعه کوبایی که وارد خاک آمریکا می شود در آنجا بماند و یک ساکن قانونی تلقی شود، پایان داد؛ اقدامی که هاوانا از آن به عنوان گامی مهم در پیشبرد روابط استقبال کرد.

اوباما و رائول کاسترو، رئیس جمهور کوبا روابط کاملا دیپلماتیکی برقرار کرده و در سال ۲۰۱۵ در پایتخت های یکدیگر سفارتخانه های خود را بازکردند اما ترامپ تهدید کرده که به این دوره بهبود روابط پایان خواهد داد.

انتهای پیام