برایشان آنچنان تحمل ناپذیر و سخت و مهلک است، که هنوز سخنرانی روحانی آغاز نشده، تبلیغات منفی را آغاز و کانال خبرگزاری فارس با درج عکسی که مشخص نیست متعلق به کجا و چه زمانی است، مدعی می شود که استقبال مردم اهواز و خوزستان از روحانی سرد و بی روح بوده!
 

تصویری که کانال خبرگزاری فارس آن را  کار کرده است!

به گزارش خرداد؛ البته هم که سخت است، چند سال سوء استفاده مدوام از بلایای طبیعی و هزاران هزار خبر منفی علیه دولت و تبلیغات مسموم و آنوقت سیل جمعیتی که در گرمای 45 درجه ای اهواز از ساعت ها پیش از آغاز سخنرانی روحانی به ورزشگاه می آیند و غوغا به پا می کنند. 
دوستان دلواپس آنقدر عصبانی هستند که صدها و هزاران فیلمی که در شبکه های اجتماعی توسط مردم گرفته شده و دست به دست می شود؛ نمی بینند و مدعی فتوشاپی بودن تصاویر می شوند! یاللعجب، اخوی و برادر اکنون هر شهروند با یک گوشی هوشمند، خودش رسانه ای است و دوران این وارونه نمایی های و تقلب ها به پایان رسیده است. 
 

و اما ساعت 19:30 دقیقه به وقت محلی روحانی وارد ورزشگاه تختی اهواز شد و با استقبال پر شور مردم خونگرم اهواز مواجه شد.  استاندار خوزستان نیز پیش از آغاز سخنرانی روحانی با صراحت گفت که خوزستان تاکنون چنین جمعیت استقبال کننده ای به خود ندیده است. 
به محض آغاز سخنرانی اهم سخنان روحانی به شکل فهرست وار انتشار یافته و سپس خبر تکمبلی و مشروح در پی خواهد آمد. 
روحانی: سلام بر کارون، سلام بر همه ی لرها و بختیاری ها؛ سلام بر همه ی عرب ها و تک تک خوزستانی های عزیز.

روحانی: اینجا سرزمین دلاوری های شهید ددکتر چمران است؛ اینجا محل فداکاری های مقام معظم رهبری است.

روحانی: من به شما مردم خوزستان قول می دهم، یکی از اولویت ها در دولت دوزادهم محیط زیست خوزستان باشد.

روحانی: آن روز که ریزگرد برق و زندگی مردم خوزستان را در خطر انداخت، هم من و هم دکتر جهانگیری اشک ریختیم. 
روحانی: اگر شما شب بیدار ماندید ما هم بیدار ماندیدم. 
روحانی: من در کشورهای منطقه بودم گفتند اول در خوزستان توقف کن گفتم به تهران می‌رویم و جلسه برای حل این کار تشکیل می‌دهیم بعد به اهواز می‌آییم.

مردم در پاسخ به وعده روحانی شعار دادند:« هوا نداریم، اما هواتو داریم» رئیس جمهوری هم در جواب مردم گفت: شما همیشه هوای من را داشته اید!

روحانی: با آتش زدن سفارت مشكل ریزگرد حل نخواهد شد .باید ویزا میان ایران و عراق برداشته شود تا مردم راحت رفت و آمد كنند

روحانی:  این روزها ریزگرد اتهام و دروغ وجود دارد؛ ریزگرد سیاه نمایی، ریزگرد تضعیف ایران
روحانی: ما نیاز به قدرت ملی داریم و قدرت ملی وحدت عرب، فارس و بلوچ و لر است. 
روحانی: چرا نباید زبان‌های زیبای اقلیت‌ها و اقوام در دانشگاه‌ها مورد تصویب قرار بگیرد.

روحانی: فاصله بین اقوام رانخواهیم پذیرفت

روحانی: چکاره اید که مردم را تقسیم میکنید به انقلابی و غیرانقلابی؛ انقلاب متعلق به همه جوانان است

روحانی: چرا به مردم دروغ می گویید؟ می گویید در مدارس ایران، درس های ضداخلاق تدریس می شوید؟ چرا به معلمان و دانش اموزان اهانت می کنید؟

روحانی: چرا می روید در روستاها می گویید که یارانه ها قطع می شود؟

روحانی: چرا سیاه نمایی می کنید؟ به خاطر رای؟ رای حرام می خواهید بگیرید؟

روحانی: حرف ما این است  فقط یارانه كافی نیست باید اقدامات دیگر برای مردم انجام شود
روحانی: اینقدر علیه عظمت و عزت مردم ایران صحبت نکنید

روحانی: چرا واقعیت ها را به مردم نمی گویید؟ اگر میخواهیم 4 سال بهتری داشته باشیم، باید همه روز جمعه پای صندوق ارا برویم

روحانی: لاقل آزاد مرد باشید، واقعیت ها را بگویید

روحانی: می خواهم از برادرم دکتر جهانگیری تشکر کنم؛ او به انتخابات قدم گذاشت تا اطلاعات لازم را به ملت ایران بدهد

روحانی: خوب بود که جهانگیری آمد تا همه ی مردم لیاقت های این آدم دلیر را ببیند

روحانی: ما همه دست به دست هم دادیم تا حصر ایران را بشکنیم. ما نخواهیم گذاشت دو مرتبه تحریم به ایران برگردد.

روحانی: مردم اگر پیشرفت، حقوق شهروندی و آزادی میخواهید، روز جمعه بیایید

روحانی: همه دوستانتان را پای صندوق آرا بیاورید: 11+1

روحانی: سلام بر آزادی، سلام بر امید، سلام بر اصلاحات / دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید

در ادامه مشروح سخنان روحانی در جمع پرشور مردم اهواز را در ادامه می خوالنید. 
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز در ورزشگاه تختی اهواز و در جمع هواداران خود گفت: مرزداران ایران اسلامی و مردم عزیز خوزستان بر شما سلام و درود! سلام بر جای جای این سرزمین خونین که در برابر استبداد و تجاوز ایستاد. سلام بر کرخه و کارون! سلام بر همه لرها و بختیاری‌ها! سلام بر همه عرب‌ها! سلام بر تک تک مردم غیور و بزرگ خوزستان.

او با بیان اینکه حضور شکوهمند و بزرگ شما در اهواز را مشاهده می‌کنیم، اظهار داشت: شما برای آینده خود اینجا آمدید. ما در سال ۹۲ با یکدیگر عهدی بستیم. در برخی‌ موارد موفق بودیم و در برخی موارد در نیمه راه ماندیم. ما همه دست به دست هم دادیم تا تحریم ایران را ببندیم و حصر ایران را بشکنیم. ما دست به دست هم دادیم و به خوبی از حقوق ایران دفاع کردیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قدم‌های کوچکی را در خوزستان برداشتیم، تصریح کرد: اینجا محل فداکاری مقام معظم رهبری و همه دلیران و امیران و سرداران است. ما با یکدیگر قدم‌های خوبی برداشتیم ما طرح ۵۵۰ هزار هکتار که سال‌ها اجرا نشده بود، ۳۱۲ هزار هکتار را تا پایان امسال اجرا می‌کنیم ولی برای برداشتن همه اقدامات باید قدم‌هایی را برداریم.

روحانی افزود: ما درخصوص آب خوزستان قدم‌هایی را برداشتیم و باید گام‌های بیشتری برداریم. اولین مصوبه سال ۹۶ تامین آب خوزستان بوده است. ما در دولت دوازدهم این طرح‌ها را به ثمر می‌رسانیم.

او با بیان اینکه ما می‌دانیم شما گرفتار ریزگرد در خوزستان هستید، خاطرنشان کرد: دل هوای همه مردم ایران به خوزستان است. ما باید با ریزگردها مقابله کنیم. ما باید طرح ملی و فراملی برای ریزگرد اجرا کنیم.

رئیس دولت یازدهم اضافه کرد: من قول می‌دهم یکی از اولویت‌های دولت دوازدهم محیط زیست خوزستان باشد. آن روز که ریزگرد برق و زندگی مردم خوزستان را در خطر انداخت، هم من و هم دکتر جهانگیری اشک ریختیم. اگر شما شب بیدار ماندید ما هم بیدار ماندیدم. من در کشورهای منطقه بودم گفتند اول در خوزستان توقف کن گفتم به تهران می‌رویم و جلسه برای حل این کار تشکیل می‌دهیم بعد به اهواز می‌آییم.

روحانی خطاب به مردم خوزستان ابراز داشت: برای طرح کنترل ریزگرد در منطقه آیا با کشورهای همسایه باید رابطه بهتر داشته باشیم یا به دنبال تقابل با منطقه و جهان باشیم؟ با همکاری کشورهای منطقه می‌توان جلوی ریزگردها را بگیریم. با آتش زدن سفارت ریزگرد حل نمی‌شود. مردم خوزستان باید رابطه نزدیک‌تر با کشورهای هم‌جوار داشته باشند.

او ادامه داد: باید ویزای ایران و عراق برداشته شود تا مردم راحت‌تر رفت و آمد کنند. ما باید اشتغال ایجاد کنیم. من این روزها درد ریزگرد را بیشتر می‌فهمم ریزگرد ریا، ریزگرد سیاه‌نمایی و تضعیف ایران. ما در شرایط حساس ایران هستیم. شما شرایط منطقه را می‌بینید. ما نیاز به قدرت ملی داریم و قدرت ملی وحدت عرب، فارس و بلوچ و لر است. چرا نباید زبان‌های زیبای اقلیت‌ها و اقوام در دانشگاه‌ها مورد تصویب قرار بگیرد.

روحانی با بیان اینکه چرا نباید زبان‌های اقوام مختلف در دانشگاه‌ها مورد تدریس قرار بگیرد؟ اظهار داشت: ما فاصله بین اقوام را نخواهیم پذیرفت. این‌هایی که خود را مقسم می‌دانند، از اول شروع کرده‌اند به تقسیم جوان‌ها به انقلابی و غیرانقلابی. شما چه کاره‌اید که مردم را تقسیم می‌کنید؟ نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و رهبری نظام متعلق به همه ایران است. چرا مردم را قطعه‌قطعه می‌کنید؟ چرا درصد درست می‌کنید؟ ما ملت صد در صدی هستیم.

رئیس دولت یازدهم با اشاره به برخی سیاه‌نمایی‌ها می‌شود، تصریح کرد: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ چرا می‌روید در روستاها تبلیغ می‌کنید می‌گویید در مدارس ایران درس‌های ضد اخلاق داده می‌شود؟ چرا به مدیران و معلمان مدارس اهانت می‌کنید؟ چرا به دانش آموزان ما اهانت می‌کنید؟ این دروغ‌های شما تاثیر نخواهد داشت.

روحانی اضافه کرد: چرا می‌روید در روستاها می‌گویید یارانه شما قطع خواهد شد؟ ما فقط یک حرف داریم، یارانه دهک‌های پایین باید بیشتر شود. نظام تامین اجتماعی عادلانه باید برقرار شود. شماها که می‌گویید مسلمانید و منصف، این همه دولت را تخریب می‌کنید، آیا دولت یک کار مثبت هم انجام نداده بود؟ آیا بهداشت و درمان مردم بهتر نشد؟آیا در گندم، گازوئیل و بنزین خودکفا نشدیم؟

او با بیان اینکه ما برای پایداری برق خوزستان باید کار کنیم، خاطرنشان کرد: ما ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پایداری برق گذاشته‌ایم. ما می‌دانیم هورها باید احیا شود. می‌دانیم تالاب‌ها باید احیا شود اما چرا سیاه‌نمایی می‌کنید؟ چرا مردم ایران را دسته‌بندی می‌کنید؟ به خاطر رای؟! رای حرام می‌خواهید بگیرید؟! این‌قدر علیه عظمت مردم ایران حرف نزنید.

رئیس‌جمهور  با تاکید بر اینکه امام ما فرمود اگر دین ندارید، لااقل آزادمرد باشید و واقعیت‌ها را بگویید! ابراز داشت: ما باید مشکلات کشور خودمان را خودمان حل کنیم. باید متحد باشیم. بدون رابطه درست با همسایگان و دنیا تعالی پیشرفت کشور عزیز ما امکان‌پذیر نخواهد بود. بدانید، ما به حول و قوه الهی اروند را احیا خواهیم کرد! ما منطقه آزاد اروند را همان‌طور که سامان دادیم، بیش از این سامان خواهیم داد، ما اشتغال و تجارت را در خوزستان ایجاد خواهیم کرد.

روحانی ادامه داد: شما چرا واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویید؟ اگر می‌خواهیم ۴ سال و پیشرفت بهتری داشته باشیم، اگر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم، باید همه روز جمعه به پای صندوق آرا برویم.

او تاکید کرد: خوزستان سرزمین مجاهدت‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز هست، عنوان کرد: خوزستان سرزمین مجاهدت‌های سیدمحمدخاتمی نیز هست.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به کناره‌گیری اسحاق جهانگیری به نفعش بیان کرد: مردم غیور خوزستان! مردم غیور ایران! من در این‌جا می‌خواهم از برادرم دکتر جهانگیری تشکر کنم. او به انتخابات و صحنه انتخابات قدم گذاشت تا اطلاعات لازم را به ملت ایران بدهد. او به صحنه انتخابات آمد تا واقعیت‌ها را در مناظرات بگوید.

روحانی یادآور شد: من دکتر جهانگیری را خوب می‌شناختم، خدمات او را در دولت یازدهم به خوبی دیدم. اما خوب بود در انتخابات آمد تا همه مردم لیاقت‌های این سرباز دلیر ایران را ببینند. دکتر جهانگیری به شایستگی به افزایش آگاهی مردم کمک کرد و عملکرد دولت یازدهم را برای مردم تشریح کرد. امروز ایشان با بزرگواری به نفع من اعلام انصراف کرده است. شخصیت با کفایت، خانواده شهید، ایثارگر، مجاهد، فعال، شخصیتی که برای خوزستان تلاش‌ها کرد!

او با بیان اینکه من از این سرباز فداکار انقلاب و ملت تشکر می‌کنم، گفت: وحدت همه ما برای روز جمعه! مردم اگر حقوق شهروندی و آزادی می‌خواهید، روز جمعه! اگر پیشرفت خوزستان را می‌خواهید، روز جمعه! همان‌طور که من اعلام کردم، ۱ به اضافه ۱۱! همه دوستان‌تان را پای صندوق آرا بیاورید.

رئیس دولت یازدهم در پایان اظهار داشت: همه در کنار هم خواهیم بود با حماسه روز جمعه!  سلام بر آزادی! سلام بر اصلاحات! سلام بر اعتدال! سلام بر امید! دوباره ایران! دوباره اسلام! دوباره امید!

حسن روحانیدلواپسبرجامرفسنجانیحصراصلاح طلباعتدالشهیدعراقتهرانخوزستانانتخاباتتصویرسربازیسوختشبکه اجتماعیبیماریآب و هواتجاوزرهبریفرهنگیاندانش آموزمحیط زیستتحریمتبلیغاتجهانگیری