مشاهدات عینی خبرنگاران نشان می دهد این افراد نه فقط از تهران که با اتوبوس های متعددی از شهرهای مختلف کشور به این مراسم آورده شده بودند، از مشهد گرفته تا ارومیه!
آقای رئیسی! اتوبوس ها حق رأی ندارند/20 هزار نفری که به تهران آورده شدند+تصاویر
روز گذشته، همایش حامیان حجه الاسلام رئیسی در مصلای تهران برگزار شد. برخی روزنامه‌های حامی رئیسی از این همایش که با حضور حدود 20 هزار نفر برگزار شد با عنوان قیام مردم تهران در حمایت از رئیسی یاد کردند و مدعی جمعیتی 300 هزار نفری شدند!
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ اما فارغ از مبالغه عددی در خصوص تعداد شرکت کنندگان، آنچه برگزار کنندگان انکار می کردند این بود که این جمعیت به طور خودجوش از نقاط مختلف شهر تهران به مصلی آمده‌اند و سازماندهی اتوبوسی در کار نبوده است. جالب این که دست‌نوشته‌هایی هم به دست برخی شرکت کنندگان داده بودند که رویش نوشته بود: ما با اتوبوس نیامده‌ایم.
با این حال، مشاهدات عینی خبرنگاران عصرایران نشان می‌دهد این افراد  نه فقط از تهران که با اتوبوس های متعددی از شهرهای مختلف کشور به این مراسم آورده شده بودند، از مشهد گرفته تا ارومیه!
همچنین خبرگزاری ایلنا نوشته است گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که جمعیت حاضر نزدیک به 20 تا 30 هزار نفر بودند که بیشتر آنها به میمنت کناره‌گیری شهردار تهران از کاندیداتوری،توسط اتوبوس های شهری خطوط مختلف تهران به مصلی آورده شده بودند.
ظهر دیروز صدها اتوبوس از مناطق مختلف استان تهران و حاشیه جنوبی آن هواداران حجت الاسلام رییسی را برای شرکت در همایش به مصلای تهران آوردند.
بنا بر اظهارات شرکت‌کنندگان در این مراسم در مساجد محلات اعلام شد که سه شنبه بعد از نماز ظهر و عصر اتوبوس ها به سمت مصلی حرکت خواهند کرد.
با توجه به حجم بالای اتوبوس ها بخشی از آنها در پارکینگ جنوبی استقرار پیدا کرده و بخش دیگر در ضلع شمالی اتوبان و خیابان خرمشهر پارک شده بودند.
این درحالی است که از مساجد مرکزی شهر ون‌هایی برای انتقال هواداران رییسی در نظر گرفته شده بود که آنها در ضلع شرقی مصلی استقرار پیدا کرده بودند.
در تصاویر حرکت همزمان اتوبوسها از ١٦ نقطه از اسلامشهر. تصویر سمت راست نیز مربوط به شهرستان قدس مشخص است.
عصر ایران‌ نیز نوشته بود علاوه بر اتوبوس‌های متعدد که از شهرهای اطراف تهران بودند، ۱۰ قطار نیز از خطوط دیگر مترو به خط منتهی به مصلای تهران منتقل شده بودند تا حامیان رئیسی را به میتینگ انتخاباتی او برسانند به همین دلیل خطوط دیگر با تراکم مسافر مواجه شده‌اند.
در زیر ، بخشی از اتوبوس هایی که جمعیت را از نقاط مختلف ایران به مصلای تهران آورده اند را ملاحظه می کنید، هر چند که اتوبوس ها حق رأی ندارند! فیلم‌ اتوبوس‌ها را می‌توانید در اینجا ببینید.
همایشآذربایجان غربیتهرانخراسان رضویتصویرشهرداریرئیسی