روز نو :
در روزهایی که شایعات زیادی در خصوص خریدهای استقلال به گوش می رسد شنیدن این که نام پنج بازیکن در فهرست مازاد سرمربی قرار دارد می تواند جالب توجه باشد.
 با وجود تحرکاتی که سایر باشگاه های مطرح در نقل و انتقالات تابستانی از خود نشان دادند استقلال هنوز اقدام خاصی انجام نداده و تنها به مذاکرات شفاهی اکتفا کرده است. مصاف حساس با العین باعث شده تا منصوریان و مدیران استقلال با احتیاط بیشتری گام به بازار بگذراند تا جایی که سرمربی آبی ها مدعی شد تنها سه خرید جدید مد نظر دارد.
این ادعای منصوریان درحالی مطرح شد که از اردوی استقلال خبرمی رسد با شرایط رقم خورده برای برخی مهره های موجود و خروج آنها از فهرست زیر 23 سال لیست بزرگسالان استقلال با ترافیک شدیدی روبرو شده و همین امر کار را برای این مربی و مدیران باشگاه برای خریدهای جدید دشوار کرده است. برای حل این مشکل منصوریان چاره ای ندارد تا لیست مازاد خود را هر چه سریع تر مشخص کند تا با کوچک شدن فهرست بزرگسالان جا برای خریدهای جدید باز شود.
آن طور که شنیده می شود منصوریان تصمیم خود را گرفته و بنا دارد لیست مازاد خود که با پنج بازیکن تشکیل می شود را تا هفته آینده و بعد از مصاف دور رفت در اختیار باشگاه قرار دهد تا کار تسویه حساب با این نفرات و جذب مهره های جانشین با سرعت بیشتری آغاز شود. لیستی که گفته می شود با یک بازیکن خارجی، یک مدافع کناری، دو هافبک و یک مهاجم بسته خواهد شد تا آنها فصل آینده را در تیم دیگری سپری کنند.
بازیکن