دوربین

فرمانده انتظامی قم با اشاره به حجم تردد خودروها همزمان با فصل تابستان، گفت: تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان از طریق 78 دستگاه دوربین ثابت و سیار کنترل می شود.

به گزارش ایسنا، سردار کاظم مجتبایی با اعلام این خبر افزود: استان قم از پرترددترین استان هاست و روزانه حدود 420 هزار وسیله نقلیه در سطح جاده های این استان تردد می کند و حدود 70 هزار سهم آزادراه قم – تهران است که می طلبد پلیس حضور گسترده تر داشته باشد تا تخلفات به حداقل برسد.
وی اضافه کرد: کنترل آمد و شد یکی از ماموریت های مهم پلیس های راهور و راه قلمداد می شود، به ویژه آغاز سفرها در فصل تابستان، توجه و تمرکز پلیس به تقویت بخش های مربوطه بیشتر می شود.
وی با بیان این که در تابستان تمرکز بیشتری بر جاده های پرتردد داریم، گفت: متاسفانه بیشترین تصادف ها در حوزه پاسگاه سلفچگان و جاده نیزار بوده که با برنامه ریزی های لازم، پلیس حضور گسترده تری خواهد داشت.
مجتبایی با اشاره به کاهش 32 درصدی تلفات جاده ای در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته در قم، علت بیشتر تصادف ها را عدم توجه به جلو و ساعاتی که بیشترین تصادف رخ می دهد را 12 تا 20 اعلام کرد.
وی با بیان اینکه مهم تر از حضور کارکنان در سطح جاده ها همکاری مردم است، افزود: در سه ماهه اول سال گذشته 192 هزار قبض جریمه و در مدت مشابه امسال 184 هزار قبض صادر شده که نشان دهنده کاهش چهار درصدی است.
وی ادامه داد: کاهش جریمه ها و تلفات بیانگر برنامه ریزی موثر پلیس، فرهنگ ترافیک و جامعه پذیری مسافران است.
فرمانده انتظامی قم گفت: مردم باید به تذکرات پلیس به نحوه رانندگی و چگونگی حرکت خودروها در جاده ها توجه داشته باشند.
وی افزود: رسانه ها نقش بسیار مهمی در این زمینه برعهده دارند که امیدوارم فرهنگ ترافیک روز به روز ارتقا پیدا کند و بتوانیم با همکاری سایر مسئولانی که در جاده ها انجام وظیفه می کنند شرایط امن و ایمنی برای مسافران فراهم کنیم.
وی در ادامه گفت: سامانه سپه تن به صورت هوشمندانه اتوبوس ها را کنترل می کند و با نصب یک نرم افزار در داخل اتوبوس، اخبار به صورت لحظه ای از داخل اتوبوس به پلیس اطلاع داده می شود.
مجتبایی افزود: با استفاده از این نرم افزار قبل از رسیدن اتوبوس به پاسگاه پلیس راه با اطلاعاتی که پلیس از داخل اتوبوس دارد، تذکرات به راننده داده می شود و این حالت بازدارندگی دارد.
وی افزود: وقتی که راننده احساس می کند ناظر دایمی در داخل اتوبوس است، سرعت، نحوه حرف زدن با تلفن همراه و الزاماتی که به آن متعهد است را رعایت می کند و در نتیجه تلفات و تخلفات در حوزه راهور کمتر می شود.

انتهای پیام

خودروموبایلتهرانقمپلیستصادفاپلیکیشن