ins1

گزارش اینستاگردی این هفته روزیاتو نیز همچون روال هفته های قبل، مروری دارد بر جذاب ترین صفحات پر بیننده اینستاگرام ایرانیان تا نگاهی داشته باشیم به آخرین اینستانوشته شخصیت های سینمایی، موسیقیایی، ورزشی، سیاسی و فرهنگی ایران در چند وقت اخیر.

درگذشت مریم میرزاخانی، اسطوره ریاضیات ایران و جهان همچون مرگ آتنا، بازتاب گسترده ای در اینستاگرام ایرانیان در هفته آخر تیر ماه ۹۶ داشت. فروش طوفانی نخستین فیلم سینمایی مهران مدیری (ساعت ۵ عصر) که ظرف ۷۲ ساعت بیش از ۲ میلیارد تومان کسب کرد، از جمله داغ ترین ترندهای هنری در چند روز اخیر بود. تدام عدم فعالیت ترانه علیدوستی در اینستاگرام ۵ میلیون نفریش و آغاز فعالیت بهاره رهنما، هنرپیشه تئاتر و تلویزیون در اینستاگرام پس از هک صفحه ایشان، از جمله نکات مورد توجه در میان صفحات میلیونی در یک هفته اخیر است.

برای آگاهی از چند و چون فعالیت صفحات پر بیننده، با گشت ما در ۵۰ صفحه پر مخاطب این هفته همراه باشید که همچون دفعات قبل، نخستین خبر را به نوشته های دکتر بعیدی نژاد، سفیر اینستاباز ایران در لندن اختصاص داده ایم.

جدید ترین اینستانوشته آقای سفیر: از تولستوی تا ۵+۱

ins1

حمید بعیدی نژاد: داستان زیبای “ارباب و بنده”، اثر تولستوی یكی از آثار زیبا و عمیق اوست. او از سفر ارباب و خدمتكار او به جنگل در یك روز برفی زمستانی برای خرید زمینی پر درخت روایت میكند. علیرغم هشدار همه به ارباب كه این روز سرد برفی، وقت مناسبی برای عزیمت به جنگل برای خرید زمین نیست ارباب برای آنكه فرصت انجام یك معامله پرسود را از دست ندهد به این احتیاطها توجهی نمی كند. فلسفه او در زندگی اینست كه باید از فرصتها بهترین استفاده را كرد و گاهی یكسال تلاش نمیتواند ارزش یكساعت كار بموقع را جبران كند. اما در این سفر آنها در بورانی شدید راه را گم می كنند و در تاریكی شبی سرد و برفی خود را در بن بست كامل می یابند، دیگر امكان رفتن نه به جلو و نه به عقب دارند. در چنین وضعیتی است كه ارباب و بنده هر دو با مرگ مواجه میشوند. هر چند در مرحله اول هر دو تلاش می كنند با تلاش زیاد مرگ را نفی كنند و مقابل آن زانو نزنند ولی یكباره در لحظه ای باورنكردنی، هر یك در مرحله ای مرگ را می پذیرند و خود را بدان تسلیم می كنند. پذیرش مرگ توسط مرد رعیت به بیان تولستوی بسیار زیباست: ” فكر اینكه به احتمال خیلی زیاد مردن امشب به سراغ او می آید دیگر خیلی برای او ناگوار نبود، چرا كه زندگی او سراسر نه دوره خوشگدرانی بلكه دوره ای مملو از سختی و مشكلات بوده است. حالا مرگ برای او چندان ناگوار و سخت نبود چون علاوه بر اربابش كه تمام زندگیش را به او خدمت كرده بود، او خود را مدیون و وابسته به “ارباب اصلی” خود می دانست كه او را به این حیات و زندگی آورده بود و میدانست كه او در وقت مردن هم كاملا در ید قدرت آن ارباب اصلی خود قرار دارد و مطمئن بود كه این ارباب اصلی با او به بدی رفتار نمی كرد. “

ins1

حمیدی بعیدی نژاد: دولت آمریكا با وجود تمامی مخالفتها، ابایی از نقض برخی از تفاهمات دوجانبه و چندجانبه مهم نداشته و ندارد. آمریكا با وجود مخالفتها احداث دیوار مرزی با مكزیك را آغاز نمود، توافق پیشین اوباما با دولت كوبا را كه توافقی تاریخی خوانده شد یكجانبه نقض نمود و شدیدتر از همه بطور یكجانبه از توافق تغییر آب و هوایی پاریس خارج گردید. رئیس دولت جدید آمریكا از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی خود شدیدترین حملات را علیه برجام آغاز نموده بود. وی برجام را بدترین تفاهم طول تاریخ خوانده، و قول داده بود كه آنرا اجرا نخواهد كرد. اما برخلاف این لفاظی ها دولت آمریكا در چند مرحله حساس كه می باید تصمیماتی بسیار كلیدی برای ادامه ی حیات برجام می گرفت، به تعهدات خود پایبند ماند. اولین مرحله ضرورت صدور دستور دولت برای ادامه توقف اجرای آن تحریم هایی بود كه باید رأس چهار ماه در صورت عدم صدور دستور جدید دوباره به اجرا در می آمد و این بی شك نقض بارز برجام بود. این مقطع، مرحله ای بسیار حساس بود. كافی بود فقط رئیس جمهور آمریكا با تمدید دوباره توقف اجرای تحریمها موافقت نمیكرد، اما توافق كرد و اجرای تحریمها دوباره متوقف شد. مرحله ی دوم زمانی بود كه بر اساس مصوبه قبلی كنگره آمریكا، دولت می باید طی ارسال گزارشی به كنگره پایبندی و یا عدم پایبندی ایران به اجرای تعهدات خود در برجام را اعلام میكرد. دولت آمریكا در این مرحله نیز رسما پایبندی ایران به برجام را به كنگره اعلام نمود. مرحله سوم تصمیم به همراهی و یا عدم همراهی با توافق جهانی در تایید اجرای اقدامات ایران در خصوص پولشویی و لذا حداقل تعلیق اقدامات محدود كننده ی بانكی بین المللی علیه نظام بانكی ایران بود. این اقدام با آنكه اقدامی مستقیم در رابطه با اجرای برجام نبود ولی میتوانست اجرای برجام در صحنه ی عمل را با چالشی بسیار بزرگ مواجه نماید. در اجلاس اخیر گروه ویژه ترتیبات مالی كه با هدف اجرای موثر مقررات مقابله پولشویی و تامین مالی تروریسم در والنسیا در اسپانیا تشكیل گردید، دولت آمریكا نهایتا با توافق جمعی اعضا برای تعلیق اقدامات مقابله جویانه با ایران همراهی نمود. این تصمیمات دولت آمریكا با توجه به مواضعی كه رئیس جمهور این كشور در دفعات متعدد علیه برجام اتخاذ كرده است از مشكل ترین تصمیمات دولت بوده است. اما مهمترین دلیل همراهی آمریكا با جامعه ی جهانی یكپارچگی مواضع تمام متحدین آمریكابویژه اروپا و اعضای دائم شورای امنیت.

ins1

حمید بعیدی نژاد: در آستانه دومین سالگرد حصول توافق برجام در وین هستیم، توافقی كه دولتهای جهان و دیگر اعضای جامعه بین المللی آنرا بعنوان بزرگترین دستاورد دیپلماسی در دهه های اخیر می شناسند. برجام توافقی بین المللی است و به یكی از سخت ترین و پیچیده ترین بحرانهای اخیر بین المللی پایان داد. در كنار دستاوردهای برجام برای حفظ و تقویت صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی، برجام برای ایران نیز دستاوردهای درخشانی بهمراه داشته است. علاوه بر تثبیت حقوق هسته ای كشورمان، برجام بسیاری از موانع رشد و توسعه اقتصادی كشور را كه وضع تحریمها برای كشورمان ایجاد كرده بود از سر راه برداشت كه برای اهل انصاف نمونه های آن روشن است. برجام به تحمیل تحریمها علیه ایران در حوزه های انرژی شامل نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین حمل و نقل چون كشتیرانی بازرگانی و كشتیرانی نفتكش و هواپیمایی و بسیاری از حوزه های مشابه پایان داد و آنها را لغو نمود، تحریمهایی كه كه آثار عینی مخرب آن در اقتصاد ایران بسیار محسوس بوده اند. بر اثر لغو تحریمهای مالی، اقتصادی، انرژی، بانكی و غیره صادرات نفت و گاز ایران از سر گرفته شد، دهها میلیارد منابع مسدود شده ی ایران در بانكهای خارجی آزاد شدند، ناوگان هواپیمایی ایران برای اولین بار به خرید هواپیما و نوسازی خود اقدام نمود و ناوگان كشتیرانی ایران با رها شدن از فشار تحریمها به شكوه گذشته ی خویش در حمل و نقل دریایی بین المللی بازگشت. تاثیرات مثبت برجام بر روند اقتصادی ایران باعث گشت كه بعد از دهها سال ایران بتواند رشد حدود هشت درصدی را در اقتصاد تجربه كند. امید است كه این روند مثبت علیرغم همه ی حسادتها و فشارها از سوی دشمنان به لطف الهی ادامه یابد. با در نظر گرفتن موقعیت ویژه ی ایران در سطح منطقه، برجام فرصتی استثنایی برای كشورمان جهت ایجاد روابطی راهبردی با همسایگان بویژه عراق فراهم نموده است. طلیعه ی شكست داعش در عراق و سوریه، بار دیگر بخوبی ثابت نمود كه قدرت ایران نه ابزاری برای اعمال سلطه بر دیگر ملتها بلكه عاملی برای ایجاد و تثبیت صلح و امنیت در منطقه است.

چه خبر از ارتش بهنوشی ها؟

ins1

پست بهنوش بختیاری مبنی بر درخواست از کاربران اینستاگرام جهت کمک به یافتن کودک دزدیده شده که با ۱۰۰ هزار لایک همراه شد

ins1

بهنوش بختیاری: فیلمبرداری دم سرخها این روزها کارگردان:ارش معیریان عزیز تهیه کننده:سعید سعدی

ins1

بهنوش بختیاری: من و ابراهیم شفیعی- مشغول ضبط یه کار جالب

ins1

بهنوش بختیاری: تولدت مبارک داریوش عزیز

ins1

بهنوش بختیاری و تبلیغ جدید که به شرکت تولید کننده لوازم سرمایش و گرمایشی با هشتگ ۲۰۰۰family اشاره دارد

اینستاگردی با لیلا اوتادی

ins1

لیلا اوتادی: مه را دوست بدار ببخش ایمان داشته باش ترسها را بیرون بریز خدا را صدا بزن هرروز روز توست، به شرط خندیدنت بخند تو در آغوش خدایی بیدار شو پنجره را بگشا بشنو خدا صدایت میزند بخند که خدا لبخند بنده اش را دوست دارد که این عین شکرگزاریست شاد باش و عشق بورز عشق به هستی عشق به زندگی عشق به خدا وخودت … ❤️

ins1

لیلا اوتادی: ر کنار ساحل قدم می زدم و میخواستم به جایی دیگر بروم که درخشش چیزی از فاصله دور توجهم را به خود جلب کرد. جلوتر رفتم تا به شی درخشان رسیدم. نگاه کردم دیدم یه قوطی نوشابه است، با خودم فکر کردم، در زندگی چند بار چیزهای بی ارزش من را فریب داده و من را از مسیر اصلی خودم غافل کرده است و وقتی به آن رسیدم دیدم که چقدر بیهوده بوده است. ولی آیا اگر به سمت آن شیء بی ارزش نمیرفتم ، واقعا می فهمیدم که بی ارزش است یا سالها حسرت آن را میخوردم… ✍

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰